FOK si hraje s dětmi v rámci Adventu po síti

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pravidelně každý pátek od 16:00 vysílá na svém YouTube kanálu cyklus hravých úkolů pro celou rodinu s názvem Vánoční obyčejář. V posledních adventních týdnech čeká děti i rodiče společné čarování nebo koledování.

Vánoční obyčejář: Sladká noční hudba – Eve Quartet a Klára Boudalová – Orchestr hl. m. Prahy FOK 2020 (zdroj Youtube)

K vánočnímu období patří řada zvyků či obyčejů, které si zábavnou a hravou formou, mnohdy velmi originálně, můžete s FOKem připomenout. V pátek 11. prosince bude orchestr kouzlit v pořadu #ČáryMáryFOK, o týden později se naučíme koledovat v pořadu #FÍK(si)Koleduje. Pořady připravuje a s humorem moderuje Klára Boudalová, jejímiž hosty jsou členové Pražských symfoniků – varhanice Daniela Valtová Kosinová, trumpetista Marek Zvolánek a dámy z Eve Quartet. Interaktivní forma přímo vyzývá děti a jejich rodiče, aby se společně zapojili a výsledné fotografie či videa sdíleli s ostatními pod hashtagem daného pořadu.

„Tradice a obyčeje jsou nesmírně krásné a podnětné. Ty vánoční obzvláště! Společně s kolegy z FOK bych ráda s některými obyčeji seznámila i děti, aby tento pojem neměly spojený jen s vyjmenovanými slovy. A protože za jeden z nejkrásnějších momentů považuji spontánní dětskou radost a smích, zkoušíme náš obyčejář dělat hravě a rozverně,“ podotýká průvodkyně pořadem Klára Boudalová.

Již proběhlé obyčejáře, které se věnovaly vánočnímu pečení – #SladkáNočníHudba – a uklízení – #GenerálníHudebníÚklid mohou děti sledovat i zpětně na YouTube FOK.

Festival aktivit Advent po síti nabízí posluchačům nejen Vánoční obyčejář, ale rovněž hudební setkání dramaturga Martina Rudovského se zajímavými hosty FOK ON, povídání s odborníky o Vánocích a jejich tradicích, historii i duchovním odkazu Sváteční rozjímání a v neposlední řadě streamy komorních koncertů. Všechny přenosy jsou ke zhlédnutí zdarma na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments