FOK uvede gala koncert Pavla Černocha

Ve čtvrtek 6. prosince se ve zcela zaplněné Smetanově síni Obecního domu rozezní tenor jednoho z nejúspěšnějších českých pěvců současnosti Pavla Černocha. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK mimořádně zařadil na program jeho gala koncert, který bude dirigovat Jaroslav Kyzlink. Pavel Černoch si jako hosta přizval sopranistku Janu Šrejmu Kačírkovou. Koncert je vyprodán do posledního místa.
Pavel Černoch (foto Petr Kurečka)

Pavel Černoch uvedl: „Skutečnost, že je koncert již dlouhou dobu zcela vyprodán, je pro mě velkým, milým překvapením a zároveň obrovským závazkem. Věřím, že se nám společně s vynikajícím českým dirigentem a mým dlouholetým kamarádem Jaroslavem Kyzlinkem podařilo připravit program, který Vás všechny potěší. Snahou bylo zařadit árie a scény z oper, které aktuálně hraji na jevištích po celé Evropě. Bude to tedy takový průřez mého zahraničního snažení. Největší radost mi udělala má kamarádka, vynikající sopranistka Jana Šrejma Kačírková, když přijala pozvání na mé Gala. Jana je nejen vynikající zpěvačka, ale i člověk s krásnou duší a velikým charisma. Nesmírně se na Vás těšíme 6. 12. v Obecním domě. Omlouvám se všem, na které se již vstupenky nedostaly, nicméně z koncertu bude Česká televize pořizovat záznam, který bude záhy vysílat. Tak alespoň touto cestou Vás snad potěšíme naším zpěvem. Přeji všem krásný a klidný Adventní čas!“

Pavel Černoch má za sebou debut, kdy ve Vídeňské státní opeře nahradil Rolanda Villazóna v roli Lenského z Čajkovského Evžena Oněgina. Byl to pro něj neobyčejně úspěšný debut na prknech velmi prestižních. Připomeňme, že za sebou má již hostování v Teatro alla Scala a před sebou Metropolitní operu a Covent Garden. Ve Vídni se jeho pěveckými partnery stali např. Mariusz Kwiecień, který zpíval Oněgina, či Ferruccio Furlanetto v roli Gremina. Tedy naprostá pěvecká elita, do které se Pavel propracoval díky svému velkému talentu a plnému nasazení. Těšme se na jeho adventní recitál, kdy se zaskví ve svých oblíbených rolích – Princ, Cavaradossi či Don José. U dirigentského pultu pak bude Jaroslav Kyzlink, ředitel opery Národního divadla v Praze.

 

PAVEL ČERNOCH GALA

Obecní dům, 6. prosince 2018 od 19:30

 

GIACOMO PUCCINI

GIUSEPPE VERDI

ANTONÍN DVOŘÁK

GEORGES BIZET

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ

 

Pavel ČERNOCH| tenor

Jana ŠREJMA KAČÍRKOVÁ| soprán

 

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Jaroslav KYZLINK| dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat