FOK uvede koncert k poctě Mozarta a Haydna

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK odehraje první koncert ze svých komorních řad nazvaný Mozart & Haydn. Sólisté FOK, kvarteto pěveckých sólistů a Kühnův smíšený sbor zahrají a zazpívají 21. září 2021 v kostele sv. Šimona a Judy. Koncert je součástí řady Komorní hudba.
Jurij Likin (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)
Jurij Likin (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)

První z komorních koncertů pořádaných na druhé scéně FOK, v kostele sv. Šimona a Judy, nese název Mozart & Haydn, a to velmi příznačně. Oba tito hudební velikáni ve své době totiž kostel navštívili, a dokonce zde i koncertovali. Orchestr FOK a Kühnův smíšený sbor na tomto místě probudí pomyslného ducha doby a zavzpomínají na časy vrcholného klasicismu.

Na programu budou méně známá díla obou skladatelů. FOK soustavně provádí Mozartova duchovní díla a tento večer bude patřit jeho litaniím k Panně Marii, které kromě mnoha mystických míst obsahují také tři virtuózní árie. Z Haydnovy obsáhlé hudební tvorby zazní předehra k opeře Lékárník a Koncertantní symfonie pro housle, violoncello, hoboj, fagot a orchestr, ve kterém se představí přední hráči FOK Hiroko Takahashi (housle), Petr Malíšek (violoncello), Jurij Likin (hoboj) a Václav Fürbach (fagot).

Mozart & Haydn
21. září 2021, 19:30 hodin

Program:
Joseph Haydn: Předehra k opeře Lékárník
Joseph Haydn: Koncertantní symfonie pro housle, violoncello, hoboj, fagot a orchestr Hob. I:105
Wolfgang Amadeus Mozart: Litaniae Lauretanae K 195

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments