Divadlo F. X. Šaldy uvede dobrodružné taneční divadlo Mauglí

Nové dobrodružné taneční divadlo s atraktivní choreografií umělecké vedoucí baletního souboru DFXŠ Mariky Mikanové představí 24. a 26. září na scéně Šaldova divadla příběh inspirovaný dílem Rudyarda Kiplinga.
Divadlo F. X. Šaldy, Mauglí (zdroj Divadlo F. X. Šaldy, foto Michal Hančovský)
Divadlo F. X. Šaldy, Mauglí (zdroj Divadlo F. X. Šaldy, foto Michal Hančovský)

Vyprávění Knihy Džunglí bude v Divadle F. X. Šaldy adaptováno do moderní taneční podoby. Tvůrci oživí milované postavy tak, jak je diváci ještě neviděli. Taneční produkce ukáže skvělé umělecké výkony, výpravnou podívanou, plno emocí, ale hlavně zdůrazní, jak důležitý je morální řád, který je nejvyšším zákonem života.

Dramatické i humorné scény inscenace Mauglí dokonale podtrhne hudba významného českého hudebního skladatele Aleše Březiny. O zvukovou nahrávku se postaral orchestr DFXŠ. Mauglí okouzlí také svou magickou vizualitou. Scénický výtvarník Aleš Valášek vsadil na kostýmy, které podtrhují společné charaktery lidí a zvířat a promlouvají v duchu tajemné džungle. V té samozřejmě hraje hlavní roli soubor baletu libereckého divadla.Tanečníci provedou diváka mystickou zemí vlků, bláznivou kolonií opic či strašidelným světem zla. Unikátní pohybovou součástí budou akrobaté z Liberce.

Mauglího, který v džungli vyrůstá a učí se cenné životní lekce, nejprve přesně vystihuje mladičký tanečník Štěpán Hejna a dospělého hrdinu, vystaveného životnímu rozhodnutí, ztvárňuje Ennio Zappalà, v alternaci Yuta Homma. Všichni aktéři perfektně zvládají náročnost role a ihned na sebe strhávají pozornost. V roli zlého tygra diváci uvidí Roryho Fergusona. Všestranně talentovaný tanečník ukáže precizní pohybový i herecký slovník dokonale vystihující dravou šelmu. O malého chlapce se postarají vlčí rodiče v podání Valerie Gaony a Alexe Yurakova. Stejně tak starostlivě mu zkušenosti předá Jaroslav Kolář v roli medvěda Balúa. Nuria Cazorla García, v alternaci Annabel Pearce, jako mladá indická dívka pomůže Mauglímu nalézt odvahu a probudí v něm cit lásky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments