FOK v řadě Orchestr na dotek dětem ukáže, jak padá listí a déšť v hudbě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zve rodiny s dětmi ve věku od 5 do 13 let do Smetanovy síně Obecního domu v Praze na moderovaný koncert z cyklu Orchestr na dotek, který se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 v 11 hodin, tentokrát na téma „Podzim“. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí ze světa klasické hudby, poslechnou si podzimní skladby a také si zasoutěží. O přestávce se pak mohou rozběhnout do orchestru a vyzkoušet si nástroje – proto Orchestr na dotek. Programem děti i dospělé provede herečka Lucie Pernetová a dirigent Marko Ivanović.
Orchestr na dotek (foto archiv FOK)

Letošní cyklus koncertů Orchestr na dotek je věnovaný ročním obdobím a jejich odrazu v klasické hudbě. S podzimem jsou spojeny příběhy, které dětem Lucie PernetováMarko Ivanovićem přiblíží. V rámci programu se představí také děti dětem – od těch nejmenších členů Hudebního klubu Fík až po studenty konzervatoře Taneční centrum Praha a Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, kteří se představí v roli sólistů. Až do termínu konání prvního koncertu je možné pořídit abonmá pro děti i pro rodiče na všechny čtyři koncerty v sezóně 2018-2019.

Orchestr na dotek: Suita pestrost skýtá

Březnový koncert pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek přichází s orchestrální suitou. Ta je z hudebních forem tou nejlepší tanečnicí. Doprovází také poutavé dramatické příběhy. Přijďte se s dětmi hravou formou dozvědět něco o suitě, zasoutěžit si a zkusit si zahrát na nástroje, které v orchestru máme! 24. března v Obecním domě se na Vaši rodinu bude těšit dirigent Marko Ivanović, herečka Lucie Pernetová, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK a děti z Hudebního klubu Fík!

Posted by Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK on Monday, March 12, 2018

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na