FOK v řadě Orchestr na dotek dětem ukáže, jak padá listí a déšť v hudbě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zve rodiny s dětmi ve věku od 5 do 13 let do Smetanovy síně Obecního domu v Praze na moderovaný koncert z cyklu Orchestr na dotek, který se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 v 11 hodin, tentokrát na téma „Podzim“. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí ze světa klasické hudby, poslechnou si podzimní skladby a také si zasoutěží. O přestávce se pak mohou rozběhnout do orchestru a vyzkoušet si nástroje – proto Orchestr na dotek. Programem děti i dospělé provede herečka Lucie Pernetová a dirigent Marko Ivanović.
Orchestr na dotek (foto archiv FOK)

Letošní cyklus koncertů Orchestr na dotek je věnovaný ročním obdobím a jejich odrazu v klasické hudbě. S podzimem jsou spojeny příběhy, které dětem Lucie PernetováMarko Ivanovićem přiblíží. V rámci programu se představí také děti dětem – od těch nejmenších členů Hudebního klubu Fík až po studenty konzervatoře Taneční centrum Praha a Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, kteří se představí v roli sólistů. Až do termínu konání prvního koncertu je možné pořídit abonmá pro děti i pro rodiče na všechny čtyři koncerty v sezóně 2018-2019.

Orchestr na dotek: Suita pestrost skýtá

Březnový koncert pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek přichází s orchestrální suitou. Ta je z hudebních forem tou nejlepší tanečnicí. Doprovází také poutavé dramatické příběhy. Přijďte se s dětmi hravou formou dozvědět něco o suitě, zasoutěžit si a zkusit si zahrát na nástroje, které v orchestru máme! 24. března v Obecním domě se na Vaši rodinu bude těšit dirigent Marko Ivanović, herečka Lucie Pernetová, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK a děti z Hudebního klubu Fík!

Posted by Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK on Monday, March 12, 2018

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]