FOK zahraje dětem a uspořádá víkendovou dílnu

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pořádá již podruhé koncert k prvnímu školnímu dni pro rodiny s dětmi od 5 do 10 let.
Jan Cina ve Smetanově síni (foto Jan Kolman)

Ještě před zahájením 86. koncertní sezóny 1. 9. 2020 od 14 hodin zahraje FOK ve Smetanově síni pod taktovkou svého nového šéfdirigenta Tomáše Braunera. Hudbou Beethovena, Mozarta, Ravela a Čajkovského návštěvníky koncertu hravě provede Jan Cina, který si tentokrát pozval na pomoc herečku Annu Duchaňovou. Kapacita sálu je omezena na 500 míst, koncert je již téměř vyprodán.

Ze školy na klasiku
Komentovaný rodinný koncert
1. 9. 2020 od 14:00, Obecní dům, Smetanova síň

Wolfgang Amadeus Mozart: Figarova svatba, předehra
Ludwig van Beethoven: Egmont, předehra
Petr Iljič Čajkovskij: Louskáček, suita
Maurice Ravel: Bolero

Jan Cina, Anna Duchaňová | průvodci
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Tomáš Brauner | dirigent

Vstup na koncert je možný pouze v rouškách. Desinfekce bude na místě k dispozici.

Na koncert tematicky navazuje hravá interaktivní výprava po stopách slavných skladatelů s názvem Klasika všemi smysly, na kterou je možné se přihlásit. Uskuteční se o víkendu 5. a 6. 9. 2020 v kostele sv. Šimona a Judy a vstup na ni je zdarma. Děti se hravou formou seznámí s hvězdami světové klasické hudby Mozartem, Beethovenem, Čajkovským a Ravelem. Vyzkoušejí si, jak se hudba poslouchá, ale také jak se na ni tancuje, či dokonce maluje. Po stopách skladatelů se vydají hned do čtyř evropských zemí a možná dojde i na místní lahůdky. Hra je určena dětem od 5 do 10 let. Místa ještě jsou, je vhodné si je předem zarezervovat.

Klasika všemi smysly
Hravá interaktivní výprava po stopách slavných skladatelů.
5. 9. 2020 12:00 – 18:00
6. 9. 2020 10:00 – 16:00
Kostel sv. Šimona a Judy

V průběhu akce na místě bude současně max. 100 účastníků, roušky nejsou nutné.

Tak jako se v průběhu minulé sezóny děti podrobně seznámily se čtyřmi českými skladateli, Mozart, Beethoven, Čajkovskij a Ravel je čtveřice světových skladatelů, která bude dětské aktivity FOK provázet po celou 86. sezónu. Do jejich děl a životů postupně pronikneme při oblíbeném cyklu koncertů Orchestr na dotek, kde se k nim navíc přidá také Joseph Haydn a Claude Debussy. Ještě hlouběji se děti do nitra mistrů zanoří v Hudebním klubu Fík, kde jsou také stále volná místa. 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments