Gabriela Beňačková přiveze do Jihlavy největší pěvecké talenty ze sedmnácti zemí světa

V termínu 21.–23. října 2023 se uskuteční v Jihlavě 16. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, kde se představí nejlepší mladí operní pěvci současnosti z Kolumbie, USA, Filipín, Koreji, Chorvatska, Česka, Francie, Kazachstánu, Číny, Irska, Slovenska, Brazílie, Polska, Slovinska, Rumunska, Ruska nebo Ukrajiny. Tuto prestižní akci již tradičně podporuje statutární město Jihlava a Kraj Vysočina.
Gabriela Beňačková (zdroj Jakub Pustina)
Gabriela Beňačková (zdroj Jakub Pustina)

V rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové mohou v Jihlavě posluchači navštívit semifinálové a finálové kolo soutěže. Semifinálové kolo soutěže proběhne 21. října od 16:00 hodin a představí se na něm čtyřicet nejlepších pěvců, které vybrala odborná porota. Finálové kolo pak proběhne o den později, 22. října od 16:00 hodin. Vrcholem soutěže je pak pondělní koncert vítězů, který proběhne 23. října od 17:00 hodin. Semifinálové kolo, finálové kolo a koncert vítězů se uskuteční v Gotickém sále městské radnice v Jihlavě. Vstupenky na koncert vítězů jsou již zcela vyprodány, avšak posluchači ještě mohou získat vstupenky na semifinálové a finálové kolo soutěže, které jsou k dispozici na TIC v Jihlavě.

Organizátoři již třetím rokem vyhlašují pěveckou soutěž „Gustav Mahler“, kde mohou účinkující díky přednesu skladby Gustava Mahlera získat speciální cenu.

“Odborná porota, v čele s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou, bude mít opět velice nelehký úkol, protože všech čtyřicet pěvců, kteří přijíždějí do Jihlavy, jsou již vlastně vítězi. A to proto, že se museli mezi několika stovkami konkurentů z více než šedesáti zemí světa prozpívat až mezi čtyřicet nejlepších. Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a žádný milovník krásné hudby by si neměl nechat ujít jejich ohromující výkony,” uvádí ředitel soutěže Jakub Pustina.

Porotu tvoří: Gabriela Beňačková (soprán (CZ), prezidentka soutěže, prezidentka programu Opera mladých), Peter Dvorský (tenor (SK), umělecký ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského), Michaela Barchevitch ((Německo) intendant Thüringenské filharmonie), Michael Vaccaro ((Německo) producent a intendant operních projektů, Opera Classica Europa), Jakub Pustina (tenor (CZ), ředitel soutěže, ředitel programu Opera mladých, ředitel umělecké agentury).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments