Soutěž o vstupenky: Star Wars & Planety

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Star Wars & Planety Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se bude konat 9. listopadu 2023 od 19:30 hodin v Obecním domě.
Star Wars & Planety (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Star Wars & Planety (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Mnozí z nás vyrostli na filmové hudbě. Od filmu pochází ono „F“ v názvu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, jehož šéfdirigent Tomáš Brauner chová v úctě Johna Williamse. Pro Johna Williamse je filmová hudba celým světem, ale velkou inspirací mu byl skvostný anglický melodik Gustav Holst, mezi jehož Planetami se zrodily Hvězdné války. Rovněž český skladatel a klavírista Kryštof Marek má k filmové hudbě a lesku Hollywoodu blízko. Tentokrát však vznikají intimnější životopisná plátna. Na objednávku Pražských symfoniků a virtuózní sólohornistky Zuzany Rzounkové totiž komponuje koncert s názvem Vzpomínky.

Soutěžní otázka: Která planeta z cyklu symfonických básní Gustava Holsta byla vzorem pro úvodní hudbu k filmu Hvězdné války Johna Williamse?

Své odpovědi můžete zasílat do středy 1. listopadu 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Star Wars & Planety”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert Star Wars & Planety Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se bude konat 9. listopadu 2023 od 19:30 hodin v Obecním domě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments