Gheorghiu a Vargas mají být hlavními hvězdami českokrumlovského festivalu v příštím roce

Příští ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zahájí společným koncertem operní pěvci Ramón Vargas a Angela Gheorghiu. Návštěvníkům se představí v první den nadcházejícího ročníku festivalu, tedy v pátek 14. července 2017. Oznámil to dnes ředitel českokrumlovského festivalu Jaromír Boháč.

Angela Gheorghiu, Ramón Vargas (foto IMG Artists/archiv)
Angela Gheorghiu, Ramón Vargas (foto IMG Artists/archiv)

„Na zahajovacím koncertu se taktovky s největší pravděpodobností chopí dirigent Leoš Svárovský. Ohledně orchestru budeme mít ještě jednání,“ uvedl Jaromír Boháč. Ramón Vargas se v Českém Krumlově představil před pěti lety, tehdy při dvacátém ročníku festivalu zahájil akci se svým italským a francouzským operním repertoárem. Angelu Gheorghiu se českokrumlovský festival snažil získat pro vystoupení už před čtyřmi lety, nakonec ale k dohodě nedošlo a nahradil ji Dmitry Hvorostovsky.

Kromě Ramóna Vargase a Angely Gheorghiu se příští rok v Českém Krumlově představí mimo jiné i lotyšský violoncellista Mischa Maisky. Rovněž on má s festivalem z minulosti zkušenosti, představil se na něm v roce 2011 stejně jako Vargas. Maisky tehdy vystoupil s beethovenovsko-brahmsovským programem na dvou sólových koncertech.

Současný ročník českokrumlovského festivalu, který začal 15. července, dospěje do finále tuto sobotu, kdy při závěrečném koncertu zazní Orffova kantáta Carmina Burana. Symfonický orchestr Českého rozhlasu vystoupí pod vedením Petra Vronského, jako pěvečtí sólisté se představí moldavská sopranistka žijící v Itálii Natalia Roman, jihokorejský kontratenorista Roger Isaacs a norský barytonista Audun Iversen, přizván byl i Kühnův smíšený sbor a Kühnův dětský sbor.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat