Grantová výzva Nové vize pro kulturu rozdělí mezi žadatele 1 100 000 korun

Až do konce letošního dubna je možné přihlásit se do grantové výzvy Nadačního fondu Škoda Auto a Bohemian Heritage Fund, jejímž cílem je obnova kulturního života na Mladoboleslavsku po koronavirové krizi. Výzva mezi žadatele rozdělí 1 100 000 korun.
Témata:dotace SEZ

Ilustrační foto (archiv OP)

Kreativní osobnosti z celé České republiky mají možnost přijít s novou vizí, uměleckou formou nebo nápady, jak kulturu připravit na nová pravidla, jež mohou v budoucnu přijít. Výsledkem může být jak umění různých forem (divadelní hra, hudební skladba, umělecký objekt nebo třeba počítačová hra), tak způsob, jak kultuře zajistit prostor i v době neplánované izolace a také po jejím skončení (založení místní TV, streamování kulturních i vzdělávacích projektů, digitální kulturní časopis Mladoboleslavska apod.). Veškeré přihlášené projekty se přitom musí týkat Mladoboleslavska, nebo se na jeho území odehrát.

„Již nyní registrujeme množství velmi zajímavých projektů různých žánrů, které se o podporu ucházejí. Vzhledem k trvajícímu uzavření kultury a také velkému zájmu umělců jsme se rozhodli výzvu prodloužit až do konce dubna,“ říká Lenka Lindaurová, kurátorka a umělecká ředitelka Bohemian Heritage Fund.

Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 30. dubna 2021 pomocí internetových stránek ZDE, kde najdou jak detailní informace, tak samotné přihlášky. Ty nejlepší projekty vybere sedmičlenná odborná komise.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments