Harfistka Jana Boušková ze zdravotních důvodů ruší koncert

Zdravotní potíže harfistky Jany Bouškové znemožňují uskutečnit koncert s houslistou Josefem Špačkem plánovaný na sobotu 31. července v Maršíkově. Vstupné bude vráceno v plné výši.
Jana Boušková (zdroj Jana Boušková)
Jana Boušková (zdroj Jana Boušková)

Patronce Klášterních hudebních slavností se bohužel vrátily potíže s hybností především levé ruky, které jí nedovolují věnovat se milovanému nástroji, hrát a koncertovat.

Po dvou autonehodách v minulosti má Jana Boušková narušenou krční páteř a vyhřezlý obratel občas tlačí na nervy které ovládají funkci prstů u levé ruky. „Kdyby to byla jen bolest, dokázala bych ji překonat. Jelikož je zmáčklými nervy ovlivněna funkce prstů, které jsou v síle i hybnosti omezené, nedá se to obejít, s tím se opravdu nedá na harfu hrát,“ vysvětluje smutně Boušková a dodává: „Musím být opět trpělivá a počkat, až se situace dostane zpět do původního stavu. Je mi opravdu líto, že se to opakovaně přihodilo právě v době koncertu během tohoto festivalu, ale bohužel takové věci člověk neovlivní.“ Ze stejného důvodu musel být zrušen její koncert na festivalu i v loňském roce.

Velmi jsem se na všechny těšila. Tato situace pro mě není vůbec lehká. Všem moc děkuji za pochopení a omlouvám se za komplikace, které tím nastaly pořadatelům festivalu. Všechny vás srdečně zdravím a snad se uvidíme v příštích letech už bez zdravotních komplikaci a bez pandemie,“ posílá pozdravení a naději Jana Boušková.

Program festivalu bude pokračovat ještě čtyřmi koncerty. V srpnu se diváci znovu podívají do romantické Tančírny v Račím údolí spolu s pánským vokálním kvartetem Q VOX a nádvoří Augustiniánského kláštera ve Šternberku naplní energií fenomenální Bardolino. Slavnostní zakončení festivalu bude opět ve znamení rezidenčního souboru Musica Florea a konfrontace Oratorium versus Requiem: Mozart versus Horálek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments