Haydnův festival v Kodani hledá psí sólisty

Pokud zavítáte v září na Haydnův festival v Kodani, může se stát, že budete překvapeni tím, kdo se objeví na pódiu spolu s orchestrem.

Ilustrační foto (zdroj Opera PLUS)
Ilustrační foto (zdroj Opera PLUS)

Haydnův festival totiž plánuje uvést zřídka uváděné dílo Leopolda Mozarta, takzvanou Loveckou symfonii, ve které mají důležitý sólový part psi.

Majitelé a jejich čtyřnozí přátelé jsou proto zváni na otevřený psí konkurz, který se koná 13. dubna 2023 v 15:00 hodin v Musikhuset Copenhagen (Musikhuset Copenhagen, Vesterbrogade 59, 1620 Kodaň). Každý pes, který se bude účastnit konkurzu musí mít zvládnutý základní výcvik poslušnosti.

Psi, kteří budou vybráni projdou výcvikem, kde se naučí štěkat na povel. Jejich majitelé pak obdrží čtyři vstupenky na koncert.

Trénovat štěkání na povel mohou zájemci o konkurz už nyní. Jako podkres bude psím účastníkům během konkurzu k dispozici smyčcové kvarteto, aby mohli předvést svůj nejlepší výkon.

Registrace musí být provedena u Adama Simonsena na jeho emailové adrese nejpozději do 7. dubna 2023. Na účastníky i jejich majitele se čeká porota ve složení šéfdirigenta Adama Fischera, režiséra Andrease Vetö a psího trenéra Mikkela Røjkjæra.

Více informací o letošním ročníku festivalu najdete na jeho stránkách.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments