Hollywoodští skladatelé budou dirigovat dnešní koncert filmové hudby PKF

Koncert filmové hudby v podání orchestru PKF - Prague Philharmonia, jehož část budou dirigovat hollywoodští skladatelé, se dnes uskuteční v pražském Rudolfinu. Na programu budou melodie k filmům Spider-Man 3 nebo Mimi šéf. Jeff Beal, skladatel a držitel pěti cen Emmy, televizní obdoby filmových Oscarů, oddiriguje svou hudbu k seriálu Dům z karet a osobně zahraje na trumpetu. Koncert bude vyvrcholením akce Soundsgate Composers Summit.

Jeff Beal (zdroj Festival of New Trumpet Music)
Jeff Beal (zdroj Festival of New Trumpet Music)

Koncert filmové hudby v podání orchestru PKF – Prague Philharmonia, jehož část budou dirigovat hollywoodští skladatelé, se dnes uskuteční v pražském Rudolfinu. Na programu budou melodie k filmům Spider-Man 3 nebo Mimi šéf. Jeff Beal, skladatel a držitel pěti cen Emmy, televizní obdoby filmových Oscarů, oddiriguje svou hudbu k seriálu Dům z karet a osobně zahraje na trumpetu. Koncert bude vyvrcholením akce Soundsgate Composers Summit.

Hudbu hollywoodských skladatelů uvede PKF –Prague Philharmonia pod taktovkou dirigenta a skladatele Jana Kučery. Vedle Jeffa Beala, který je mimo jiné podepsaný také pod hudbou k seriálům Můj přítel Monk a Řím, PKF povede také Conrad Pope nebo Chris Egan.

Koncert zakončí Soundsgate Composers Summit, který se koná od 23. dubna v několika lokacích v centru Prahy. Nabídl přednášky různých hudebních osobností nebo debaty.

Na Soundsgate Composers Summit přijely přibližně čtyři desítky hostů různých oborů hudby. Česká a slovenská scéna byla zastoupena držitelem Českého lva za hudbu k filmu Hastrman Petrem Wajsarem, autorem hudby k sérii videoher The House of Da Vinci Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou nebo Jiřím Hradilem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments