Hollywoodští skladatelé budou dirigovat dnešní koncert filmové hudby PKF

Koncert filmové hudby v podání orchestru PKF - Prague Philharmonia, jehož část budou dirigovat hollywoodští skladatelé, se dnes uskuteční v pražském Rudolfinu. Na programu budou melodie k filmům Spider-Man 3 nebo Mimi šéf. Jeff Beal, skladatel a držitel pěti cen Emmy, televizní obdoby filmových Oscarů, oddiriguje svou hudbu k seriálu Dům z karet a osobně zahraje na trumpetu. Koncert bude vyvrcholením akce Soundsgate Composers Summit.

Jeff Beal (zdroj Festival of New Trumpet Music)
Jeff Beal (zdroj Festival of New Trumpet Music)

Koncert filmové hudby v podání orchestru PKF – Prague Philharmonia, jehož část budou dirigovat hollywoodští skladatelé, se dnes uskuteční v pražském Rudolfinu. Na programu budou melodie k filmům Spider-Man 3 nebo Mimi šéf. Jeff Beal, skladatel a držitel pěti cen Emmy, televizní obdoby filmových Oscarů, oddiriguje svou hudbu k seriálu Dům z karet a osobně zahraje na trumpetu. Koncert bude vyvrcholením akce Soundsgate Composers Summit.

Hudbu hollywoodských skladatelů uvede PKF –Prague Philharmonia pod taktovkou dirigenta a skladatele Jana Kučery. Vedle Jeffa Beala, který je mimo jiné podepsaný také pod hudbou k seriálům Můj přítel Monk a Řím, PKF povede také Conrad Pope nebo Chris Egan.

Koncert zakončí Soundsgate Composers Summit, který se koná od 23. dubna v několika lokacích v centru Prahy. Nabídl přednášky různých hudebních osobností nebo debaty.

Na Soundsgate Composers Summit přijely přibližně čtyři desítky hostů různých oborů hudby. Česká a slovenská scéna byla zastoupena držitelem Českého lva za hudbu k filmu Hastrman Petrem Wajsarem, autorem hudby k sérii videoher The House of Da Vinci Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou nebo Jiřím Hradilem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments