Houslistka Iva Kramperová zahraje na festivalu F. L. Věka

Festival F. L. Věka pokračuje v neděli 11. září 2022 v 17:00 hodin v evangelickém kostele v Bohuslavicích. Jednu ze světově nejznámějších skladeb – Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho zahraje houslistka Iva Kramperová spolu se souborem Barocco sempre giovane, sonety, objasňující, co v duchu každého období měla hudba evokovat, přednese František Kinský.
Iva Kramperová (zdroj Iva Kramperová)
Iva Kramperová (zdroj Iva Kramperová)

Iva Kramperová, absolventka Hudební fakulty AMU v Praze, je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Hru na housle studovala na pardubické konzervatoři, pražské AMU a účastnila se řady interpretačních kurzů. Obdržela několik soutěžních ocenění, stala se stipendistkou firmy Yamaha a laureátkou Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka. Spolupracuje s významnými orchestry a je profesorkou houslové hry na Konzervatoři Pardubice.

Barocco sempre giovane je komorní soubor složený z mladých českých profesionálních hudebníků, který byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár zahrnuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů.

František Kinský během svého aktivního života vystřídal řadu zaměstnání, pracoval jako projektant, asistent produkce a režie v České televizi a pak na dlouhý čas zakotvil u reklamy, nejdříve jako vedoucí oddělení film, rozhlas, televize v reklamním podniku Merkur, po revoluci jako kreativní ředitel v českých pobočkách nadnárodních reklamních agentur Lintas a Ogilvy.

V roce 2004 převzal správu restituovaného rodinného majetku v Kostelci nad Orlicí, kterou vykonává dosud. V roce 2010 byl zvolen do městského zastupitelstva v Kostelci, v roce 2012 do krajského zastupitelstva v Hradci Králové a v roce 2014 se stal starostou města Kostelec nad Orlicí. Je znám jako průvodce oblíbeného dokumentárního pořadu Modrá krev.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments