Hradec Králové letos podpoří menší akce v kultuře částkou 4,7 milionů Kč

Město Hradec Králové letos podpoří menší události z kultury, sportu a cestovního ruchu částkou 4,7 milionu korun. V prvním pololetí radnice rozdělí mezi 109 pořadatelů zhruba 2,5 milionu korun. O některých žádostech rozhodla rada města, další v druhé polovině ledna projednají městští zastupitelé. Největší akce ve městě se konají pod značkou Calendarium Regina či Královéhradecká nábřeží, ty mají v městském rozpočtu vyčleněnou speciální kapitolu.
Témata:dotace SEZ

Hradec Králové (zdroj mapy.cz)

„V této době výrazně utrpěly všechny oblasti společenského života. Jako město bychom jim chtěli dát možnost důstojného restartu a opět jim pomoci, a to alespoň formou dotací a naší podporou,“ uvedl primátor města Alexandr Hrabálek.

Mezi kulturními akcemi, které dostanou podporu, budou výstavy, koncerty, divadelních představení či soutěžní přehlídky amatérských souborů.

Královéhradecká radnice zařadila do svého prestižního kalendáře Calendarium Regina pro letošní rok 28 akcí, je to o pět méně než v roce 2020. Vybrané akce podpoří částkou téměř 13 milionů korun, včetně 3,5 milionu korun na devět událostí pořádaných organizacemi založenými či zřizovanými městem.

Většina z akcí plánovaných na rok 2020 se kvůli epidemii koronaviru nemohla konat, vládními nařízeními byly zasaženy i mnohé aktivity v cestovním ruchu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments