Hudba filmového plátna ve Slovenské filharmonii

Koncerty filmové hudby ve Slovenské filharmonii patří každoročně k nejočekávanějším. V 75. sezóně zazní v interpretaci Slovenské filharmonie a Slovenského filharmonického sboru (sbormistr Jan Rozehnal) ve čtvrtek, v pátek a v sobotu 18., 19. a 20. dubna 2024. Kromě večerních koncertů od 19:00 hodin se uskuteční také čtvrteční Veřejná generálka, 18. dubna v 10:00 hodin. Populární program bude řídit slovenský dirigent Rastislav Štúr. Sólisty koncertů budou koncertní mistr SF Jarolím Emmanuel Ružička, sopranistka Marianna Prievozníková Geleneky, členka Slovenského filharmonického sboru, a mimořádně talentovaná hráčka na zobcovou flétnu Ajna Marosz.
Slovenská filharmonie: Filmová hudba, 21. dubna 2023 – Rastislav Štúr (foto Jan F. Lukas)
Slovenská filharmonie: Filmová hudba, 21. dubna 2023 – Rastislav Štúr (foto Jan F. Lukas)

Program první poloviny večerů Slovenské filharmonie a Slovenského filharmonického sboru nabídne průřez originální a poutavou filmovou hudbou ze slovenských filmů: Šťastie príde v nedeľu, Obchod na korze, Medená veža, Pacho, hybský zbojník, Legenda o lietajúcom Cypriánovi, Perinbaba, Plavčík a Vratko. Návštěvníci si poslechnou hudbu Milana Nováka, Vladimíra Martinky, Zdeňka Lišky, Petra Hapky a Svetozára Stračiny. Program bude pokračovat filmovými melodiemi světových skladatelů Hanse Zimmera, Ennia Morriconeho, Johna Williamse, Nigela Hesse a Jamese Hornera. Hudební ukázky budou evokovat snímky z filmových hitů jako Sedm statečných, Tenkrát na západě, Hvězdné války, Gladiátor, Piráti z Karibiku, Dámy v letech nebo Avatar.

Filmová hudba je součástí koncertní nabídky Slovenské filharmonie od roku 2010, kdy s touto myšlenkou přišel právě dirigent Rastislav Štúr. Dramaturgie letošních koncertů přivede posluchače všech věkových kategorií do Koncertní síně Slovenské filharmonie již počtrnácté.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments