Hudba Hradu v podhradí aneb Kouzelné hudební proměny

Koncert s titulem Hudba Hradu v podhradí aneb Kouzelné hudební proměny, který se konal 10. května, završil jarní část festivalových koncertů Procházky uměním v Museu Kampa.

Tentokrát si Jitka Hosprová pozvala na pódium Žesťový kvintet Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Ovace nadšeného publika byly důkazem více než výjimečného koncertu. Skvělé výkony umělců, úžasný Belloliho Duet pro hornu a violu v podání Šimona Šenkeříka a Jitky Hosprové, Montiho Čardáš a ostatní skladby koncertu byly opravdovou lahůdkou pro návštěvníky této hudební procházky. Zvláště virtuozita trumpetistů Pavla Hromádky a Jiřího Bachtíka v Mozartově Árii Královny noci a Händelově Příjezdu královny ze Sáby byla úchvatná a propracovaná do nejmenšího detailu. Děkujeme Jitce Hosprové za vtipné a zároveň edukativní průvodní slovo, které posluchačům přiblížilo nejen techniku a tvorbu tónu žesťových nástrojů, Museu Kampa za spolupráci a všem partnerům festivalu za podporu.

Těšíme se na vás na koncertech festivalu Procházky uměním na Plzeňsku při zahájení letní sezony koncertem 8. června v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje, kde zazní kromě jiného Dvořákova symfonie Z Nového světa, a na příští společnou procházku v Museu Kampa 3. října.

Podrobnější informace o festivalu Procházky uměním s Jitkou Hosprovou a jeho koncertech najdete na www.prochazkyumenim.cz .

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]