Hudební fakulta JAMU pořádá open-air koncert Janáčkova akademického orchestru

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění pořádá 11. května 2022 od 20:00 hodin premiérový open-air koncert Janáčkova akademického orchestru pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera. Koncert se uskuteční před budovou Hudební fakulty JAMU v Brně a je jedním z koncertů, který je věnován 75. výročí založení JAMU.

Koncert Janáčkova akademického orchestru 2021 (foto Jan Šmach)
Koncert Janáčkova akademického orchestru 2021 (foto Jan Šmach)

Janáčkův akademický orchestr byl založen ve 20. století za účelem vzdělávání mladých nadějných hudebníků pro jejich budoucí profesi. Už od samého počátku se stal nedílnou součástí Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Hráče orchestru převážně tvoří samotní studenti fakulty. V rámci svého studia se účastní několika projektů spojených s orchestrem, jako například dva samostatné koncerty a několik koncertů a představení ve spolupráci s jinými tělesy či uskupeními. Hráčům je tak poskytována široká škála repertoáru využitelného pro jejich budoucí zaměstnání.

Na open-air koncertu se představí dechové složení Janáčkova akademického orchestru pod vedením dirigenta a pedagoga Jakuba Kleckera se dvěma sólistkami – studentkou zpěvu Ekaterinou Krovatevou a studentkou jazzové interpretace a hry na bicí nástroje Anežkou Novákovou.

Návštěvníci se mohou těšit na program, na kterém zazní skladby George Gershwina, Daniela McCartyho, Leonarda Bernsteina, Johanna Strausse, Franze Lehára a Maurice Ravela.

Koncert se uskuteční 11. května od 20:00 hodin na venkovním prostranství před Hudební fakultou JAMU na Komenského náměstí 6 v Brně a v případě špatného počasí bude přesunut do Divadla na Orlí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments