Hudební festival A. Dvořáka Příbram „napodruhé“ připravuje svůj 52. ročník

Loňský ročník tradičního svátku klasické hudby, skladatele Antonína Dvořáka a jím milovaného regionu Příbramska zastavila opatření spojená s koronavirovou pandemií. A tak to organizátoři zkusí letos – napodruhé.

Prodáváme nevěstu – operní představení pro dětské publikum – HF A. Dvořáka Příbram 2019 (zdroj FB)

V současné chvíli bohužel nelze předjímat, jak se situace bude vyvíjet, ale vedení festivalu je připraveno přinést další z výjimečných setkání umělců a diváků a naladit své příznivce na vlnu překrásného odkazu jednoho z největších českých a celým světem uznávaných skladatelů.

Padesátý druhý ročník festivalu je plánován na 20. dubna – 8. června 2021 a bude věnován vztahům Antonína Dvořáka k rodině i přátelům. V koncertním programu tak najdete jak díla přátel Antonína Dvořáka, tak díla dedikovaná Antonínem Dvořákem přátelům či rodinným příslušníkům.

Celkem bude uskutečněno 16 klasických koncertů (včetně koncertu spojeného se světovou premiérou vítězných skladeb čtvrtého a pátého ročníku soutěže ve skladbě), dvě operní představení určená dětskému publiku, komponovaný pořad A. Dvořák a jeho vliv na americkou hudbu, navazující tématicky na populární „Immersive“ koncerty z let 2018 a 2019 a již tradiční projekt Den s Antonínem Dvořákem s cca 15 koncertními vystoupeními, výchovnými programy a besedami na nejrůznějších místech Příbrami. V rámci HFAD bude rovněž uspořádán benefiční koncert pro vilu Rusalka a také speciální koncert k 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Předprodej vstupenek bude zahájen 1. března v 10 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments