Hudební festival F. L. Věka ctí odkaz vlastence a slavného rodáka

V neděli 16. září byl v kostele sv. Václava v Dobrušce zahájen osmý ročník hudebního festivalu F. L. Věka, jenž si v názvu připomíná osobnost slavného dobrušského rodáka a vlastence Františka Vladislava Heka.
Festival F. L. Věka 2018 (zdroj archiv FFLV)

Během slavnostního úvodu převzal Cenu festivalu Pavel Kováříček, velký hudební patriot, který stál 35 let v čele ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou. Umělecký ředitel Pavel Svoboda a Luboš Řehák z pořadatelské Besedy Val také popřáli ředitelce Komorní filharmonie Pardubice Jarmile Zbořilové k jubilejní, padesáté sezóně tohoto ansámblu.

Program koncertu vyplnily skladby Mozarta, Suka, Bacha či Händela ve špičkovém provedení Komorní filharmonie Pardubice a chlapeckého sboru Boni Pueri. Výkony všech protagonistů nadchly posluchače ve zcela zaplněném kostele. Hudební podvečer vyvrcholil hudbou Bedřicha Smetany. Jeho Vltava a píseň Proč bychom se netěšili vyvolaly obrovské dlouhotrvající ovace vestoje.

Festival F. L. Věka 2018 (zdroj archiv FFLV)

Osmý ročník pokračuje už v neděli 23. září.  Spojení unikátního prostředí výrobní haly firmy Koenig & Bauer Grafitec s hudbou Antonína Dvořáka v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu a německého violoncellisty Emila Rovnera nabídne největší koncert v historii festivalu.

MHF F. L. Věka vyvrcholí v den oslav stého výročí republiky, 28. října 2018. Do té doby je na programu dalších šest koncertů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]