Hudební festival Zlatá Pecka Chrudim bude zřejmě pokračovat

Hudební festival Zlatá Pecka Chrudim, který svým jménem zaštítila a spoluorganizuje místní rodačka, mezzosopranistka Dagmar Pecková, bude zřejmě pokračovat. Poté, co zpěvačka ostře kritizovala nového starostu Františka Pilného, byl osud dalšího pořádání festivalu ve městě nejistý. Starosta Peckovou oslovil e-mailem, zda chce v přehlídce pokračovat, odpověď přišla 30. ledna, řekl Pilný.
Večer operních árií 28. 8. 2017 – Dagmar Pecková, Robert Jindra, Filharmonie Hradec Králové – Zlatá Pecka Chrudim (zdroj zlatapeckachrudim.cz)

Paní Pecková mi odpověděla, že pokračovat chce a všechno ostatní že je otázka jednání,” uvedl Pilný. Zpěvačka ho kritizovala zvláště za to, že snímek, na němž je s ní vyfotografován, byl použit pro předvolební kampaň ANO v Chrudimi, i když k tomu nedala souhlas. Požadovala od Pilného omluvu a v několika rozhovorech jej nazvala “buranem”. Pilný se nakonec v pořadu České televize Reportéři ČT omluvil, i když s poznámkou, že to dělá proto, aby odblokoval jednání o festivalu.

Doposud přehlídku pořádala městská organizace Chrudimská beseda, která si ji objednávala u agentury Camerata zastupující Peckovou. Nyní by se pořadatelství mělo ujmout nově zakládané občanské sdružení, řekl Pilný. Podle něj je nezbytné, aby byly do poloviny února podepsané smlouvy, jinak lze těžko stihnout obvyklý srpnový termín festivalu. V předchozích ročnících se vstupenky prodávaly již před Vánocemi.

V rozpočtu na to máme 500.000 korun, s tím počítat mohou. Uvidíme, s čím přijdou dál,” uvedl Pilný. Požadavek na půlmilionovou podporu byl podle něj i v odpovědi Peckové.

Festival má za sebou dva ročníky. Pecková na nich vystupovala v klasických operách a operních áriích a na happeninzích. Každý rok mělo také premiéru představení vytvořené speciálně pro přehlídku. Součástí byly i interpretační kurzy pro mladé zpěváky.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na