Soutěž o vstupenky: Vadim Repin a FOK

Soutěž o 2 vstupenky na koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK ve Smetanově síni Obecního domu. Sólistou večera 21. února 2019 je houslista Vadim Repin, diriguje Pietari Inkinen.
Vadim Repin (foto Petra Hajská)

V září 2016 zahajoval 82. sezónu FOK po boku Pietari Inkinena houslový virtuóz Vadim Repin. V opojení z krásných koncertů se FOK s Repinem ihned domluvili na dalším hostování. To přichází právě v únoru 2019, přičemž na pultě má tentokrát Vadim emblematické dílo: Šostakovičův První houslový koncert. Emblematické i proto, že pracuje s hudebním motivem D-Es-C-H a zachycuje stav světa v polovině 20. století. Stejně jako Čtvrtá symfonie Bohuslava Martinů psaná ve Spojených státech na jaře a v létě roku 1945, která má podobně vytříbený rukopis. Ač vznikla díla prostorově daleko od sebe, jsou si neobyčejně blízká; svým steskem i svou nadějí.

Soutěžní otázka:
Ve kterém městě se narodil Vadim Repin?

Své odpovědi můžete psát do 14. února 2019 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Repin”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce. Ten obdrží 2 vstupenky na koncert s Vadimem Repinem 21. února 2019 od 19.30 hodin.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Mohlo by vás zajímat