Hudební kurýr (34)

  1. 1
  2. 2

Ostatní komorní koncerty budou patřit mimo jiné vystoupení Renauda Capuçona, Julie Fischer Quartet, Quatuor Ébène, Takács Quartet, Alisy Weilerstein, Leily Josefowicz nebo Leonidase Kavakose a Yuji Wang.

Klavírní série zahrnuje vystoupení Francesca Piemontesiho, který bude pokračovat ve svém cyklu s Mozartovými klavírními sonátami. Nelson Freire vystoupí s recitálem u příležitosti padesátého výročí svého debutu ve Wigmore Hall. Daniil Trifonov zahraje díla Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina. Dalšími klavíristy, kteří vystoupí ve Wigmore Hall, jsou Jonathan Bliss, Yefim Bronfman, Bertrand Chamayou, David Fray, Kirill Gerstein, Richard Goode, Igor Levit a Steven Osborne.
více zde


Letošní Soutěž královny Alžběty v Bruselu ve znamení violoncella

Ve dnech 8. května až 15. června 2017 budou na jedné z nejtěžších soutěží na světě poprvé soutěžit violoncellisté. Soutěž královny Alžběty je otevřená pro mladé hudebníky ve věku od osmnácti do třiceti let. Přihlášky bylo třeba zaslat do 11. ledna 2017. Po předvýběru za zavřenými dveřmi budou 15. března 2017 podle videonahrávek oznámeni vybraní soutěžící. První kolo se uskuteční ve dnech 8. – 13. května 2017, semifinále 15. – 20. května 2017, finále ve dnech 29. května – 6. června 2017. Vítěz obdrží 25.000 eur. Složení poroty nebylo dosud oznámeno.

Queen Elisabeth Competition 2017 (zdroj FB Queen Elisabeth Competition)

V následujících letech se bude soutěžit v oborech: zpěv (2018), housle (2019), klavír (2020). Kdo z řady mladých českých violoncellistů bude následovat Josefa Špačka a Lukáše Vondráčka?
více zde


Semjon Byčkov je stále nemocen. Ples ve Vídeňské státní opeře bude dirigovat žena

Po zrušení koncertů s Newyorskou filharmonií pro střevní chřipku na začátku února musel Semjon Byčkov odříci i dirigování na Plesu Vídeňské státní opery 23. února 2017. Zastoupí jej italská dirigentka Speranza Scappucci, která bude dirigovat při zahájení plesu předehru z opery Carmen a árii La fleur que tu m’avais jetée a následně árii Dein ist mein ganzes Herz z operety Země úsměvů, ve které se představí tenorista Jonas Kaufmann.

Speranza Scappucci (zdroj speranzascappucci.com / foto © Silvia Lelli)

 

Carlos Kleiber v agonii
Hrůzné záběry z roku 1994, které se objevily na Facebooku, zaznamenávají nešťastného dirigenta Carlose Kleibera při představení Růžového kavalíra ve Vídni.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat