Hudebníci z Nizozemského královského orchestru na střeše Lucerny

Vážené hosty přivítá Střecha Lucerny v pondělí 5. listopadu, kdy z Amsterdamu přiletí soubor Alma Quartet, který je tvořený členy světoznámého orchestru Royal Concertgebouw Orchestra. Koncert iniciuje spolek Vážný zájem, který se v roce 2016 proslavil pořádáním domácích koncertů vážné hudby po celé republice.
Tomáš Jamník, Mathis Rochat a Erdem Mısırlıoğlu na Střeše Lucerny (foto Marek Novotný)

Alma Quartet se profiluje jako moderní soubor, vedle tradičního repertoáru uvádí také méně hrané autory a věnuje se crossoverům. Na svém debutovém koncertě v Praze zahraje dva smyčcové kvartety terezínského skladatele Erwina Schulhoffa, skladbu ‘Ainsi la nuit’ Henryho Duttileuxe a druhý smyčcový kvartet minimalistického skladatele Philipa Glasse, se kterým členové souboru v minulosti osobně spolupracovali. Z crossoverových projektů je nejvýraznější spolupráce s klavíristou Volkerem Bertelmannem (Hauschka), se kterým vystoupili v letošním roce v hamburské Elbphilharmonie.

Událost na Střeše Lucerny je pojata jako oslava vytvoření beta verze nové webové aplikace na pořádání domácích koncertů. “Na této aplikaci pracujeme se studiem Perfect Planet rok a půl a představíme verzi, do které je zatím možné vpustit první uživatele na testování. Po důkladném ověření její spolehlivosti plánujeme aplikaci v několika měsících zpřístupnit veřejnosti. Jsme nadšení, že večer orámuje úžasný Alma Quartet, s jehož hráči jsme se potkali letos po jejich koncertě s Royal Concertgebouw Orchestra na festivalu Pražské jaro. Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás. Bude to hodně speciální večer, zveme fanoušky Vážného zájmu a milovníky vážné hudby, aby u toho byli s námi,” říká koordinátor vývoje aplikace Petr Šulíček.

Koncert Alma Quartet v pondělí 5. listopadu začíná ve 20 hodin, po skončení je naplánováno představení aplikace a posluchači jsou zváni na sklenku vína s výhledem na pražské panorama.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na