Hudebníci z Nizozemského královského orchestru na střeše Lucerny

Vážené hosty přivítá Střecha Lucerny v pondělí 5. listopadu, kdy z Amsterdamu přiletí soubor Alma Quartet, který je tvořený členy světoznámého orchestru Royal Concertgebouw Orchestra. Koncert iniciuje spolek Vážný zájem, který se v roce 2016 proslavil pořádáním domácích koncertů vážné hudby po celé republice.
Tomáš Jamník, Mathis Rochat a Erdem Mısırlıoğlu na Střeše Lucerny (foto Marek Novotný)

Alma Quartet se profiluje jako moderní soubor, vedle tradičního repertoáru uvádí také méně hrané autory a věnuje se crossoverům. Na svém debutovém koncertě v Praze zahraje dva smyčcové kvartety terezínského skladatele Erwina Schulhoffa, skladbu ‚Ainsi la nuit‘ Henryho Duttileuxe a druhý smyčcový kvartet minimalistického skladatele Philipa Glasse, se kterým členové souboru v minulosti osobně spolupracovali. Z crossoverových projektů je nejvýraznější spolupráce s klavíristou Volkerem Bertelmannem (Hauschka), se kterým vystoupili v letošním roce v hamburské Elbphilharmonie.

Událost na Střeše Lucerny je pojata jako oslava vytvoření beta verze nové webové aplikace na pořádání domácích koncertů. “Na této aplikaci pracujeme se studiem Perfect Planet rok a půl a představíme verzi, do které je zatím možné vpustit první uživatele na testování. Po důkladném ověření její spolehlivosti plánujeme aplikaci v několika měsících zpřístupnit veřejnosti. Jsme nadšení, že večer orámuje úžasný Alma Quartet, s jehož hráči jsme se potkali letos po jejich koncertě s Royal Concertgebouw Orchestra na festivalu Pražské jaro. Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás. Bude to hodně speciální večer, zveme fanoušky Vážného zájmu a milovníky vážné hudby, aby u toho byli s námi,” říká koordinátor vývoje aplikace Petr Šulíček.

Koncert Alma Quartet v pondělí 5. listopadu začíná ve 20 hodin, po skončení je naplánováno představení aplikace a posluchači jsou zváni na sklenku vína s výhledem na pražské panorama.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat