Zuzana Marková a Simone Piazzola

Česká sopranistka Zuzana Marková a italský barytonista Simone Piazzola nabídnou v Praze árie a dueta ze slavných italských oper. Nebude chybět ani scéna Violetty a Giorgia Germonta z Verdiho opery La traviata, v níž se oba mladí umělci již potkali na jevišti – na jaře 2017 v Palermu.
Zuzana Marková (zdroj ProArt)

U nás takřka neznámá, v zahraničí velmi úspěšná Zuzana Marková narychlo zastoupila v únoru 2014 nemocnou sopranistku v marseillské opeře, a to jako Lucia di Lammermoor. Portál Forum Opera reagoval výrokem „Zrodila se hvězda“… a od té doby je pěvkyně zvána domnoha operních domů v Itálii, Švýcarsku, Francii a Německu.

Italský barytonista Simone Piazzola vyhrál v roce 2013 druhou cenu v prestižní soutěži Plácida Dominga Operalia. Letos třiatřicetiletý pěvec debutoval v roce 2014 v milánské La Scale (Luna, Trubadúr), v roce 2016 ve Vídeňské státní opeře (Amonasro, Aida) a v roce 2017 v londýnské Covent Garden (Posa, Don Carlo) a v newyorské Metropolitní opeře (Marcello, Bohéma), kam se vrací v téže roli v listopadu a prosinci 2018. 

 

ZUZANA MARKOVÁ & SIMONE PIAZZOLA
5. listopadu 2018, 19.30

Smetanova síň Obecního domu Praha
Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK
Francesco Ivan Ciampa – dirigent 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na