Hybatelé rezonance zvou na koncerty v příští sezoně

Cyklus sólových klavírních recitálů Hybatelé rezonance zve opět od podzimu na mimořádná setkání s českou klavírní špičkou. V osobitých recitálech v působivém prostředí Anežského kláštera nabídne koncerty čtveřice umělců, uvedou program dle vlastního výběru.
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)

Osmý ročník koncertní série otevře 2. října 2023 klavírista Jan Bartoš s repertoárem své nejnovější nahrávky z února 2023, na níž představuje klavírní díla Miloslava Kabeláče a Bedřicha Smetany. BBC Music Magazine album ohodnotil jako „jednu z nejlepších a nejpodnětnějších nahrávek české klavírní tvorby za poslední roky“.

Skladby Vítězslava Nováka, Josefa Páleníčka, Leoše Janáčka ale také Jaroslava Ježka si pro svůj sólový recitál vybrala Jitka Čechová. O jejích interpretačních kvalitách se posluchači přesvědčí 6. listopadu v Anežském klášteře.

Autorský pojatý program recitálu Víta Křišťana 8. dubna volně naváže na Suitu Mandala premiérovanou s orchestrem SOCŘ na jaře 2023, odkáže na inspiraci polskou jazzovou líhní, jazzovými standardy a pozve do světa improvizace.

Ivo Kahánek nabídne 13. května atraktivní program sestavený z děl Domenica Scarlattiho, Johanese Brahmse, Ference Liszta a Bély Bartóka.

Vstupenky je možné zakoupit na stránkách Hybatelé rezonance, zájemcům je k dispozici i cenově výhodné abonmá na všechny čtyři koncerty. Koncerty začínají v 19:30 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments