Iniciativa Spojeni hudbou vytvořila koncertní řadu tří festivalů

Lípa Musica, Concentus Moraviae a Svatováclavský hudební festival vytvořily společnou koncertní řadu, která nabídne tuzemským umělcům možnost uskutečnit na podzim festivalové turné. V projektu s názvem Spojeni hudbou se na zmíněných festivalových pódiích představí například Collegium 1704 Václava Lukse, Musica Florea Marka Štryncla, Cappella Mariana, pěvkyně Martina Janková, Markéta Cukrová a Hana Blažíková, klavíristka, skladatelka a zpěvačka Beata Hlavenková a další.
Svatováclavský hudební festival 2019 – Závěrečný koncert (zdroj SHF)

Iniciativa tří významných českých festivalů vznikla v reakci na pandemickou situaci a přijatá bezpečnostní opatření.

„Naše festivaly spojuje nejen členství v České asociaci festivalů. Protínají se i dramaturgicky a geograficky s ohledem na ukotvení ve specifických příhraničních regionech Čech a Moravy. A v současné době je pojí i „společný nepřítel“, který každému z nich připravil řadu překážek v podobě nemožnosti uspořádat aktuálně naplánované koncerty, zastavení prodejů vstupenek, poklesu příjmů z veřejných i soukromých zdrojů, uzavření státních hranic a globální nejistoty dalšího vývoje. Čelit těmto výzvám individuálně je obtížné, proto jsme si podali pomocnou ruku a rozhodli se připravit unikátní dramaturgický projekt postavený na sdílení know-how pořadatelů a vytváření příležitostí pro tuzemské výkonné umělce,“ uvedli pořadatelé ve společném prohlášení.

Iniciativa Spojeni hudbou nabídne například projekty Georg Friedrich Händel: Mesiáš, Joseph Haydn: Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži nebo Luce eterna – Světlo věčné. Svatováclavský hudební festival se koná od 3. do 28. září, Lípa Musica od 12. září do 28. října a Concentus Moraviae od 11. září do 29. října. Další informace se nacházejí na webových stránkách festivalů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat