Iniciativa Spojeni hudbou vytvořila koncertní řadu tří festivalů

Lípa Musica, Concentus Moraviae a Svatováclavský hudební festival vytvořily společnou koncertní řadu, která nabídne tuzemským umělcům možnost uskutečnit na podzim festivalové turné. V projektu s názvem Spojeni hudbou se na zmíněných festivalových pódiích představí například Collegium 1704 Václava Lukse, Musica Florea Marka Štryncla, Cappella Mariana, pěvkyně Martina Janková, Markéta Cukrová a Hana Blažíková, klavíristka, skladatelka a zpěvačka Beata Hlavenková a další.
Svatováclavský hudební festival 2019 – Závěrečný koncert (zdroj SHF)

Iniciativa tří významných českých festivalů vznikla v reakci na pandemickou situaci a přijatá bezpečnostní opatření.

„Naše festivaly spojuje nejen členství v České asociaci festivalů. Protínají se i dramaturgicky a geograficky s ohledem na ukotvení ve specifických příhraničních regionech Čech a Moravy. A v současné době je pojí i “společný nepřítel”, který každému z nich připravil řadu překážek v podobě nemožnosti uspořádat aktuálně naplánované koncerty, zastavení prodejů vstupenek, poklesu příjmů z veřejných i soukromých zdrojů, uzavření státních hranic a globální nejistoty dalšího vývoje. Čelit těmto výzvám individuálně je obtížné, proto jsme si podali pomocnou ruku a rozhodli se připravit unikátní dramaturgický projekt postavený na sdílení know-how pořadatelů a vytváření příležitostí pro tuzemské výkonné umělce,“ uvedli pořadatelé ve společném prohlášení.

Iniciativa Spojeni hudbou nabídne například projekty Georg Friedrich Händel: Mesiáš, Joseph Haydn: Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži nebo Luce eterna – Světlo věčné. Svatováclavský hudební festival se koná od 3. do 28. září, Lípa Musica od 12. září do 28. října a Concentus Moraviae od 11. září do 29. října. Další informace se nacházejí na webových stránkách festivalů.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na