Italská divadla a koncertní síně ve vybraných regionech v pondělí opět otevřou

Italská vláda ve čtvrtek 22. dubna 2021 schválila nová pravidla pro rozvolňování koronavirového lockdownu, která vstoupí v platnost v pondělí 26. dubna. Jejich následkem budou moci divadla, koncertní síně a další kulturní instituce v několika italských regionech opět hrát pro diváky – pokud se pandemie do té doby výrazně nezhorší.

Teatro La Fenice (foto Teatro La Fenice)
Teatro La Fenice (foto Teatro La Fenice)

Podle nově přijatých pravidel bude Itálie opět rozdělena na čtyři barevné zóny podle rychlosti šíření nemoci v jednotlivých regionech. Zatímco v červených a oranžových zónách zůstanou brány kulturních institucí nadále uzavřeny, ve žlutých zónách se mohou opět divákům otevřít, a to až pro 50% kapacity hlediště (do maximální kapacity 500 lidí).

Podle posledních vládních údajů z 19. dubna zatím celá země spadá do oranžové nebo červené zóny. Očekává se však, že do pondělí alespoň tři regiony – Emilia-Romagna, Marche a Benátsko – na žlutý status dosáhnou.

Již několik divadel oznámilo, že mají pro diváky na pondělí 26. dubna připravený program. Jedním z těch významnějších je Benátské Teatro La Fenice, které své příznivce láká na koncert sestavený z výběru árií z Verdiho oper, který se původně měl uskutečnit prostřednictvím livestreamu. Svůj program pro veřejnost oznámilo také florentské Teatro del Maggio Musicale, v současnosti však není jisté, jestli k jeho otevření skutečně dojde – dosavadní vývoj pandemie v Toskánsku napovídá, že bude třeba ještě týden počkat.

Opozice a někteří zahraniční pozorovatelé tvrdí, že italská vláda s rozvolňováním příliš spěchá a riskuje spuštění nové vlny infekce, která může zdevastovat pro zemi extrémně významný letní turismus. Podle premiéra Maria Draghiho však jde o pečlivě vypočítané riziko. „Myslím si, že se budoucnost můžeme nahlížet s opatrným optimismem a sebevědomím,“ shrnul.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments