Národní divadlo Brno zve na open-air Léto s operou 2021

Soubor Janáčkovy opery Národního divadla Brno na letošní léto nabídne již tradiční open-air představení na nádvoří hradu Špilberk. Letní hraní se poprvé rozšíří i o představení v Amfiteátru v Mikulově. Diváci se mohou těšit na oblíbené tituly, jako je Rossiniho Lazebník sevillský, Bizetova Carmen, Verdiho La traviata a rovněž na novou inscenaci Pucciniho slavné La bohème.

Roman Hoza a Václava Krejčí Housková - Léto s operou 2021 (foto Marek Olbrzymek)
Roman Hoza a Václava Krejčí Housková – Léto s operou 2021 (foto Marek Olbrzymek)

„Setkání Janáčkovy opery NdB s diváky pod širým nebem nám dává naději na dlouho očekávané chvíle živého představení. Přejeme si všichni, aby okamžik, kdy se živě rozezní hudba, byl okamžikem radosti, odpočinku a účinným lékem po tomto nelehkém období. Janáčkova opera také poprvé vystoupí v Mikulovském amfiteátru, toto kouzelné místo Vám bude společně s operou bezpochyby krásnou inspirací,“ řekl Jiří Heřman, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB.

Představení pod širým nebem jsou jedinečná. Scéna a děj opery je obohacena o skutečné přírodní krásy jako jsou třeba západ slunce, červánky, hvězdná obloha nad hlavou či svit měsíce. To v divadle nezažijete,“ popisuje mezzosopranistka Václava Krejčí Housková, která v rámci Léta s operou ztvární Carmen.

Roman Hoza, představitel Figara, k letošní dramaturgii řekl: „Letošní léto nabízí opravdu ty největší operní hity – komedie v Lazebníkovi, drama v Carmen a city nabitá Bohéma. Je to trochu klišé, ale podle mě opravdu nemůžete udělat chybu, když se za námi na naše letní scény vydáte.“

Janáčkova opera NdB - Léto s operou 2020 (foto Marek Olbrzymek)
Janáčkova opera NdB – Léto s operou 2020 (foto Marek Olbrzymek)

Program Léta s operou 2021:
Nádvoří hradu Špilberk:
1. 7.  od 20.00 – Lazebník sevillský
13. 8. od 19.00 – Lazebník sevillský (ve spolupráci s festivalem Maraton hudby Brno)
28. 8. od 19.00 – La bohème
3. 9. od 19.00 – La traviata
5. 9. od 19.00 – Carmen

Amfiteátr v Mikulově:
12. 8. od 19.00 – Carmen

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments