Ivan Klánský a synové: Koncert v Rudolfinu slibuje vzácný hudební zážitek

V tuzemské, ale i v zahraniční hudební produkci nebývá zcela běžné vidět na jednom pódiu vystupovat hned pětičlennou rodinu, zejména, jedná-li se o pět mezinárodně uznávaných hudebníků a zároveň o žánr vážné hudby. Právě takovýto hudební zážitek slibuje koncert světově proslulého klavírního virtuose Ivana Klánského. Hudebník vystoupí za doprovodu svých čtyř synů – Adama, Daniela, Lukáše a Vladimíra v pražském Rudolfinu 23. listopadu 2018 na slavnostním koncertu s názvem Ivan Klánský & synové.

Ivan Klánský – Dvořákova Praha 2017 (zdroj Dvořákova Praha / foto Martin Divíšek)

Hudebník a pedagog Ivan Klánský je jedním z nejvýznamnějších českých klavíristů, mimo jiné je prvním Čechem, který se probojoval do nejužšího finále prestižní Chopinovy mezinárodní klavírní soutěže ve Varšavě. Na svém kontě má také řadu ocenění, loni například obdržel Cenu Antonína Dvořáka za celoživotní dílo. Letos v květnu pak získal Granátovou hvězdu za celoživotní přínos českému kulturnímu dědictví.

Pan Klánský oslaví na koncertě také své sedmdesáté narozeniny. „Myslím si, že pro každého otce je krásné slavit jubileum společně se svými dětmi. O to více, je-li to Dvořákovou hudbou a ve Dvořákově síni Rudolfina,” dodává s úsměvem Ivan Klánský.

Synové Ivana Klánského kráčejí v otcových stopách a vyprodávají sály u nás i v zahraničí. Syn Lukáš je rovněž klavíristou, Vladimír hraje na housle, Adam na violoncello a Daniel je špičkový basbarytonista.

V Rudolfinu zazní díla Antonína Dvořáka. Ivan Klánský a syn Adam uvedou Rondo Op. 94. Následovat bude klavírní kvintet A dur, při němž oslavence doprovodí syn Vladimír a  Epoque Quartet, jehož je právě Vladimír členem. V druhé části večera zazní Cigánské melodie, které za doprovodu otce přednese syn Daniel, poté se rozezní klavíry výběrem ze Slovenských tanců v podání pana Klánského a jeho syna Lukáše.

„Těší nás, že můžeme organizovat koncert s tak výjimečnými interprety. Slavnostní akce je vyústěním již šestileté spolupráce s Danielem Klánských, který zpěvem zpříjemňuje naše Večeře s Mozartem a díky němuž jsme poznali i celou jeho rodinu. Máme radost i z ohlasu stran českého a zahraničního publika,“ uvedla pořadatelka z agentury LIVE CITY, Eva Homindová.

Jubilejní koncert s názvem Ivan Klánský & synové se uskuteční ve Dvořákově síni pražského Rudolfina 23. listopadu 2018. Vstupenky jsou už nyní v prodeji prostřednictvím webů livecity.cz a goout.cz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky