Rostropovičova rodinná pozůstalost v aukci

Již v roce 2007 byla v aukční síni Sotheby’s dražena sbírka výtvarného umění z majetku legendární dvojice ruské hudby 20. století, Mstislava Rostropoviče a Galiny Višněvské. Letos v listopadu bude táž aukční síň dražit jejich soukromou pozůstalost šperků, nábytku, hudebních nástrojů, uměleckých děl i osobních předmětů. Kolekce zahrnuje předměty, které manželé nashromáždili po své emigraci ze Sovětského svazu roku 1974.

Aukce pozůstalosti Mstislava Rostropoviče a Galiny Višněvské čítá na více než 300 aukčních jednotek. Mezi nimi se nacházejí kromě nábytku a šperků též hudební nástroje, na které Rostropovič hrál i památky na hudebníky a skladatele své doby: Henry Dutilleux, Witold Lutoslawski, Alfred Schnittke či Arthur Rubinstein. Celá sbírka je vyčíslena na 3,5 milion anglických liber.

Reklama

Jo Vickery, mezinárodní ředitel ruského umění při aukční síni Sotheby’s médiím řekl: „Jsme nadšeni, že Olga a Elena Rostropovičovy nám poskytly pozůstalost vlastních rodičů k prodeji. Máme s Rostropovičovou rodinou dlouhodobé osobní vztahy nejen od roku 2007, kdy u nás prodali legendární sbírku ruského umění, která je nyní umístěna v Konstantinovově paláci v Rusku. Mstislav Rostropovič a Galina Višněvská sami milovali účast na aukcích a často navštěvovali i aukce Sotheby’s od roku 1990. Je pro nás potěšení s rodinou opět spolupracovat.“

Reklama

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na