Rostropovičova rodinná pozůstalost v aukci

Již v roce 2007 byla v aukční síni Sotheby’s dražena sbírka výtvarného umění z majetku legendární dvojice ruské hudby 20. století, Mstislava Rostropoviče a Galiny Višněvské. Letos v listopadu bude táž aukční síň dražit jejich soukromou pozůstalost šperků, nábytku, hudebních nástrojů, uměleckých děl i osobních předmětů. Kolekce zahrnuje předměty, které manželé nashromáždili po své emigraci ze Sovětského svazu roku 1974.

Aukce pozůstalosti Mstislava Rostropoviče a Galiny Višněvské čítá na více než 300 aukčních jednotek. Mezi nimi se nacházejí kromě nábytku a šperků též hudební nástroje, na které Rostropovič hrál i památky na hudebníky a skladatele své doby: Henry Dutilleux, Witold Lutoslawski, Alfred Schnittke či Arthur Rubinstein. Celá sbírka je vyčíslena na 3,5 milion anglických liber.

Jo Vickery, mezinárodní ředitel ruského umění při aukční síni Sotheby’s médiím řekl: „Jsme nadšeni, že Olga a Elena Rostropovičovy nám poskytly pozůstalost vlastních rodičů k prodeji. Máme s Rostropovičovou rodinou dlouhodobé osobní vztahy nejen od roku 2007, kdy u nás prodali legendární sbírku ruského umění, která je nyní umístěna v Konstantinovově paláci v Rusku. Mstislav Rostropovič a Galina Višněvská sami milovali účast na aukcích a často navštěvovali i aukce Sotheby’s od roku 1990. Je pro nás potěšení s rodinou opět spolupracovat.“

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na