Jako první v Moravskoslezském kraji bude hrát opavské divadlo

Jako první v Moravskoslezském kraji bude hrát Slezské divadlo v Opavě. Pro znovuotevření připravuje speciální komponovaný pořad Jedeme dál. Po víc než dvouměsíční přestávce budou moci diváci v hledišti usednout 25. května. Ve stejný den se mělo začít hrát i v divadle v Českém Těšíně, ale nakonec bude hrát až v červnu.
Slezské divadlo Opava (zdroj FB SDO)

„Věříme, že se začíná blýskat na lepší časy. Situace se každým dnem zlepšuje, ale na běžný chod divadla si ještě nějakou chvíli počkáme. V divadle se ale připravujeme na dlouho očekávané znovuotevření,“ řekla Jana Reichelová. Dodala, že diváci budou muset dodržovat předepsané rozestupy a mít roušky.

Jako první uvede divadlo 25. května komponovaný program Jedeme dál. Zazní ukázky z operních, baletních i činoherních premiér. Návštěvníci se mohou těšit na na árie z Rigoletta či Polské krve, humorné scénky ze hry Zítra to roztočíme, drahoušku nebo akci a tanec v baletním představení Action man.

Další program divadlo chystá na dopoledne 31. května a 14. června. Na jevišti vystoupí klavíristka Libuše Vondráčková a moderátor Evžen Trupar, hráči divadelního orchestru a členové baletu. „Na 9. června pak ještě chystáme činoherní večer Strašlivé Čechy, děsná Morava, ve kterém divákům nabídneme humorně pojaté pověsti od významného autora Přemysla Ruta,“ dodala Reichelová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat