Roušky se odkládají, salónky ožívají

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spolupráci s Obecním domem připravuje na 25. května akci „Roušky se odkládají, salónky ožívají“, která promění den znovuotevření Obecního domu v jedinečný zážitek.
Obecní dům (zdroj obecnidum.cz)

V čase od 18 do 20 hodin ožijí jindy nepřístupné salónky krátkými multižánrovými koncerty členů Pražských symfoniků. V prvním možném termínu si tak milovníci dobré hudby vychutnají koncerty naživo. Vstup bude zdarma, podmínkou je dodržení platných hygienických pravidel.

V salóncích se představí komorní soubory složené z hráčů orchestru FOK či jednotliví členové sólově. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečné koncerty v krásných prostorách, které jsou jindy přístupné pouze v rámci placené prohlídky Obecního domu.

Obecní dům je dílem architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky a patří k nejvýznamnějším stavbám ve stylu Art Noveau. Mimo slavnou Smetanovu síň se v interiéru nachází řada bohatě zdobených salónků s překrásnými freskami, štukaturami a vybavením. Tím nejproslulejším je Primátorský salónek, který celý vyzdobil Alfons Mucha. Fresky, drapérie, světla, vitráže, vše, co kolem sebe uvidíte, je dílem tohoto umělce. V Červeném a Orientálním salonku a v Cukrárně Obecního domu se uskutečnila tři z devíti klíčových jednání mezi delegacemi Občanského fóra vedeného Václavem Havlem a delegacemi poslední komunistické vlády v roce 1989.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na