Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení James Levine se vrací k dirigování
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seLifestyleOperaZe světaZprávy

James Levine se vrací k dirigování

Americký dirigent James Levine se vrací k dirigování poté, co byl v květnu roku 2018 obviněn ze sexuálního zneužívání. Z tohoto důvodu mu byly zrušeny veškeré závazky v newyorské Metropolitní opeře i jinde a Levine tak víceméně nepozdvihl taktovku až do současnosti.

redakce
Publikováno 09/07/2020
sdílejte:
1 minut čtení
sdílejte:
James Levine (foto Hiroyuki Ito / zdroj Getty Images)

Zubin Mehta a Alexander Pereira angažovali Jamese Levina, aby dirigoval Faustovo prokletí Hectora Berlioze na festivalu Maggio Musicale Fiorentino. Představení se uskuteční na jaře příštího roku. Pereira o této události hovoří jako o zlomové.

Levine bude též dirigovat Brahmsovo Německé rekviem. Mezi sólisty je sopranistka Hanna-Elisabeth Müller a barytonista Thomas Hampson.

[clanek id=“320979″]

Dirigent a klavírista James Levine byl jednou s významných osobností americké kultury, figurující ve hnutí „Me Too“. Čtyři muži ve věku 40 až 60 let obvinili Levina ze sexuálního zneužívání a výpověď publikoval americký deník New York Times 2. prosince 2017.  Již den po publikaci s Levinem rozvázala veškeré pracovní vztahy Metropolitní opera, a to i přes petici zaměstnanců opery, stavějících se v dirigentův prospěch. Levinovi byly zrušeny veškeré pracovní závazky, včetně Bostonského symfonického orchestru a dalších.

Maggio Musicale je festival umění ve Florencii, jehož součástí je významný operní festival pod záštitou Florentské opery. Probíhá každoročně od konce dubna do začátku června a tradičně uvede čtyři operní produkce. Zubin Mehta byl šéfdirigentem festivalu od roku 1985, nyní je jeho čestným dirigentem s doživotní platností.

 

TémataAlexander PereiraJames LevineMaggio Musicale FiorentinoSEZThe Metropolitan Opera New YorkZubin Mehta
Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Vladimír Roubal (zdroj Vladimír Roubal) Vladimír Roubal: Vedení hudebního kůru je nejen práce s lidmi, ale i práce na sobě samém
Další článek Povídání o kulturálních studiích nejen pro tanečníky (2): Žitá kultura, kódování, ideologie a televizní text
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up