Jan Bartoš ze zdravotních důvodů na festivalu Dvořákova Praha nevystoupí

Pořadatelé Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha oznámili změnu v programu v sobotu 23. září. Vzhledem k náhlé zdravotní indispozici nevystoupí s orchestrem New European Strings a houslistou Dmitrym Sitkovetskym klavírista Jan Bartoš. V Mendelssohnově Koncertu pro klavír, housle a smyčce d moll se divákům představí Ivo Kahánek. Koncert z programové řady Akademický cyklus začíná ve 20:00 hodin v Betlémské kapli.
Jan Bartoš (foto Zdeněk Chrapek)
Jan Bartoš (foto Zdeněk Chrapek)

„Člověk míní, život mění. Janu Bartošovi přejeme brzké zotavení. Za změnu v obsazení se všem divákům omlouváme. Ivo Kahánek již na letošním festivalu s velkým úspěchem vystoupil 8. září v Beethovenově Třetím klavírním koncertu společně s curyšským Tonhalle-Orchester a dirigentem Paavem Järvim a jsme moc rádi, že dokázal uzpůsobit svůj nabitý koncertní kalendář tak, aby vyšel pořadatelům festivalu vstříc a nemusela se tak měnit skladba programu,“ uvádí ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

Koncert d moll pro housle, klavír a orchestr zkomponoval Felix Mendelssohn-Bartholdy jako čtrnáctiletý roku 1823. Na koncertu 23. září dále zazní Taneční suita pro smyčce J. S. Bacha, Roční doby & Čtyři cherubínské písně Petra Iljiče Čajkovského v transkripci pro smyčcový orchestr Jakova Jakoulova a Dohnányiho Serenáda C dur v úpravě pro smyčcový orchestr Dmitryho Sitkovetského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments