Jana Boušková uvádí live rozhovory: Radek Baborák

Online rozhovory harfistky Jany Bouškové s největšími osobnostmi české i světové hudební scény pokračují! Dnes, v úterý 10. listopadu, se od 20:00 můžete těšit na skvělého českého hornistu a dirigenta Radka Baboráka. Rozhovor proběhne poprvé zcela v češtině a slíbené je i velké překvapení.
Jana Boušková a Radek Baborák (foto Majka Votavová, Jiří Thyn)

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti světové klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě.Spolupracoval s řadou výjimečných dirigentských osobností, jako jsou Daniel Barenboim, Simon Rattle, Vladimír Ashkenazy, Naame Järvi či Seidži Ozawa. Radek Baborák v minulosti působil jako sólohornista v PKF — Prague Philharmonia, České filharmonii, Mnichovské filharmonii a v sezonách 2003-2010 též v Berlínské filharmonii. Sólově vystoupil s řadou prestižních těles, například s Bamberskými symfoniky, Petrohradskou či Moskevskou filharmonií, Londýnskou královskou filharmonií, Tonkünstler Orchestra Vídeň, Mozarteem Salzburg či Filharmonií Arthura Rubinsteina v Lodži. Jeho vstup mezi dirigující sólisty iniciovali hráči Mito Chamber Orchestra, když ho vyzvali k zastoupení indisponovaného Seidžiho Ozawy na evropském turné orchestru. V současné době působí Radek Baborák v Mito Chamber Orchestra jako Ozawův asistent a je hlavním hostujícím dirigentem Yamagata Symphony Orchestra. Je zakladatelem festivalu Horn Fest Praha.

Na jaře 2020 iniciativa Radka Baboráka „Muzikanti na volné noze“ pomohla tolika hudebníkům, že by společnými silami mohli vytvořit jeden velký symfonický orchestr. Po téměř dvou měsících existence rozdělila přes milion tři sta tisíc korun.

Rozhovor bude možné živě sledovat na FB kanálu Opery Plus od 20:00.

Harfistka Jan Boušková pořádá na svém facebookovém kanálu Tha Harp Channel pravidelné live rozhovory v angličtině i češtině napříč celým světem. Během dalších rozhovorů nám Jana Boušková zprostředkuje setkání s takovými umělci, jako jsou houslisté Maxim Vengerov či Jiří Vodička, klavírista Ivo Kahánek nebo violoncellista Jiří Bárta a mnoho dalších hvězd hudebního nebe.Kromě těchto umělců se budou konat rozhovory také střídavě s významnými harfistkami.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments