Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje živě 17. 11. v 17:11 českou státní hymnu

Den boje za svobodu a demokracii připomene v úterý v Ostravě také živé provedení české státní hymny. Z místa u paty věže Nové radnice na Prokešově náměstí ji zahraje desítka ostravských filharmoniků. Dvě městské dominanty, radniční věž a nedaleký most Miloše Sýkory, se rozsvítí v barvě trikolory.

#kulturunezastavíš: Majáky české kultury 2020, Janáčkova filharmonie Ostrava (zdroj Jatka78)

Vzpomínkový akt k 17. listopadu, který se obvykle koná u památníku obětem zla ve foyer Nové radnice, bude letos mít kvůli pandemii koronaviru neobvyklou podobu speciálního předtočeného pořadu. Lidé ho budou moci zhlédnout od 18:00 na internetových stránkách klubu Fiducia a televize Lucerna TV.

„Současná situace neumožňuje pořádat setkání u významných příležitostí tak, jak jsme byli dříve zvyklí. Naštěstí lidem nejsou takové dny lhostejné, a tak přicházejí s nápady, které umožňují společné připomínky, byť v jiné podobě,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Hymna zazní v 17:11. Živě se bude přenášet na facebookové stránce města Ostravy. Pokud by bylo nepříznivé počasí, zahráli by hráči na žesťové nástroje hymnu v síni městské rady.

„Svoboda je něco, co dnes vnímáme, zejména tedy mladší generace, jaksi automaticky, bez uvědomění si, že ji máme. A to uvědomění nastává často až ve chvíli, kdy ji ztrácíme. Myslím, že období, které nyní všichni prožíváme, by nám mohlo pomoci pochopit, jak je to, co jsme před více než 30 lety získali, důležité,“ uvedl ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments