Janáčkova filharmonie Ostrava zveřejňuje program nové sezóny

Janáčkova filharmonie Ostrava včera, 14. května 2021, uzavřela svou doposud nejtěžší sezónu a představuje dramaturgii té nové, v pořadí již 68. „Z nadcházející sezóny mám dobrý pocit, podařilo se nám v ní akcentovat naše programové priority a posunout ji zase o stupeň výše,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.
Andrej Borejko a Janáčkova filharmonie Ostrava – Závěrečný koncert 67. sezóny (foto Janáčkova filharmonie Ostrava)

To, že je dramaturgie 68. sezóny JFO tvořena bez uměleckých kompromisů, dokládá i výčet světových osobností, které s filharmonií vystoupí. Orchestr v následující sezóně povedou dirigentské hvězdy Christian Arming, Andrej Borejko, Lionel Bringuier nebo Kaspar Zehnder. Do Ostravy dorazí například vycházející rumunská hvězda Daniel Ciobanu. Publiku se představí houslistka Aljona Bajeva, violoncellista Danjulo Ishizaka a klavírista Grigorij Sokolov. Nebude chybět „naše“ Kateřina Kněžíková, Ivo Kahánek, Magdalena Kožená a další. Ondřej G. Brzobohatý, David Koller, duo Jiří Krhut & Štěpán Kozub zvou zase na crossoverové projekty do auly Gong v Dolních Vítkovicích.

S naším publikem jsme zůstali v kontaktu i v době, kdy veřejné produkce nemohly probíhat. Z reakcí, které jsme během našich virtuálních produkcí obdrželi, je poznat, že jsme publikum neztratili, že nás naši posluchači sledují a podporují. A těší se zpět do koncertního sálu,říká ředitel JFO Jan Žemla. Dodává, že orchestr je zároveň po zkušenostech z uplynulého roku připraven přizpůsobit se jakékoliv situaci: Jak udržet tvůrčí potenciál orchestru jsme si vyzkoušeli již minulou sezónu. Důležité je prostě nerezignovat a hledat cestu. A kde je vůle, je i výsledek. Pokud by epidemiologická opatření zasáhla i příští rok, budeme připraveni.“

Prodej vstupenek je dle aktuálních vládních opatření spuštěn od 13. května 2021. Zájemci si je mohou rezervovat i koupit online na webových stránkách filharmonie, nebo osobně v zákaznickém centru Janáček point v Domu kultury města Ostravy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments