Janáčkova filharmonie zve na poslední a první koncert sezón

Prolnutí dvou sezón – tak by se dal nazvat program Janáčkovy filharmonie Ostrava v tomto týdnu. V úterý 24. května odehraje JFO z nové, 69. sezóny, první abonentní koncert v Opavě v kostele sv. Václava. O dva dny později, ve čtvrtek 26. května, jsou posluchači zváni do Domu kultury města Ostravy na koncert ještě 68. sezóny – ZUŠ Open s podnázvem „JFO dětem“.
Terezie Vodička Kovalová (foto Petr Weigl)
Terezie Vodička Kovalová (foto Petr Weigl)

Na prvním z opavských koncertů orchestr předvede čtvrtou symfonii od Gustava Mahlera. Na ZUŠ Open vedle sebe k pultům usednou žáci Základních uměleckých škol a členové orchestru Janáčkovy filharmonie Ostrava, k nimž se připojí špičkoví umělci – Ivo Kahánek, Beata Hlavenková nebo Terezie Vodička Kovalová.

„V Opavě se pod taktovkou Janáčkovy filharmonie Ostrava konaly koncerty už v 70. a 80. letech minulého století. Před čtyřmi lety byla tato tradice obnovena a vznikl tak ‚Cyklus koncertů v Opavě – O‘. Hudební zážitek opavského symfonického cyklu je umocněn jedinečným prostorem kostela svatého Václava. Tentokrát tu zaznějí skladby nejznámějších klasiků, jako je Haydn, Mozart, Beethoven nebo právě Mahler, kterým abonentní cyklus opavských koncertů otvíráme,“ říká ředitel JFO Jan Žemla a dodává „vedle toho v ‚Cyklu E – Elán mladých‘ dáváme šanci vycházejícím hvězdám, které se v rámci tohoto cyklu většinou poprvé představí s velkým symfonickým tělesem. Tento týden budou mentory osobnosti jako Ivo Kahánek, Beáta Hlavenková nebo Terezie Vodička Kovalová.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments