Janáčkovo kulturní centrum: Brno posunulo lhůtu pro podání nabídek

Uchazeči o zakázku na stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně mohou nově podávat nabídky až do 11. října 2023. Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast měla původně vypršet už dnes. Město ji ale prodloužilo kvůli úpravám v zadávací dokumentaci, vyplývá z informací brněnského magistrátu. Soutěžní cena na stavbu nového koncertního sálu pro Filharmonii Brno je 2,4 miliardy korun, stavba potrvá nejméně tři roky.
Brno (zdroj Moto GP Brno)
Brno (zdroj Moto GP Brno)

Na základě dotazu od případných uchazečů byly v zadávací dokumentaci upraveny požadavky pro osobu, která bude v projektu řešit audiovizuální technologie a akustiku. „Dochází tedy k rozšíření rozsahu odborných způsobilostí u těchto osob o autorizovaného technika. Rozsah autorizace autorizovaného inženýra, který již byl v dokumentaci uveden, a autorizovaného technika je v tomto oboru totožný,“ řekl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Rozšíří se tak podle něj možnosti účasti v soutěži.

Při té příležitosti město zohlednilo také koordinaci prací při chystané výstavbě nového kolektoru ve Středově a České ulici. Aby se změnám mohly společnosti uvažující o podání nabídky přizpůsobit, prodloužili radní dobu na podání nabídek o dva měsíce.

„U projektů takového rozsahu není tento postup neobvyklý. Příkladem zadávacích řízeních, v nichž bylo statutární město Brno zadavatelem či spoluzadavatelem, u nichž došlo k prodloužení lhůty pro podání žádostí o účast z důvodu změny podmínek kvalifikace jsou například projekty protipovodňových opatření na Poříčí nebo zakázka na prodloužení trati do bohunického kampusu,“ dodal Poňuchálek.

Výběrové řízení na firmu, která kulturní centrum postaví, vypsala městská společnost Brněnské komunikace v červnu. Představitelé města předtím čelili kritice opozičních zastupitelů i osobností kulturního života za to, že stavbu koncertního sálu odkládali. Filharmonie Brno dosud hraje v Besedním domě, kde nemůže odehrát koncerty v maximálním možném složení.

Sál zhruba pro 1200 lidí bude stát mezi Veselou a Besední ulicí. Bývalo zde parkoviště, které v roce 2018 nahradily podzemní garáže jako první etapa stavby. Jsou však zakonzervované a nevyužívané, přestože město dříve usilovalo o to, aby stavba samotného koncertního sálu navázala na stavbu garáží.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments