JFO chystá po dvou měsících koncert s posluchači v sále

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) chystá po dvou měsících opět koncert s posluchači v sále. Koncertní přestávku zavinila koronavirová krize. Do prodeje na koncert, který odehraje 14. května, dává 66 vstupenek. Koncert se bude navíc živě přenášet. Novinářům to řekla mluvčí orchestru Jana Knižátková.
Ilustrační foto (zdroj JFO)

Živé koncerty filharmonie vysílá přes internet už několik týdnů. V přenosech vystupují jednotliví sólisté orchestru a další hráči. Série má vyvrcholit v červnu koncertem celého souboru. Poprvé od vynucené pauzy ale budou streamovaný koncert poslouchat i posluchači v sále.

Symbolicky a také samozřejmě s ohledem na hygienická opatření jsme kapacitu sálu v probíhající 66. sezoně stanovili na 66 míst,“ řekla vedoucí marketingu Petra Javůrková.

Vstupenky v ceně 100 korun na vystoupení violoncellistů Jiřího Hanouska, Lukáše Novotného, houslistky Lenky Hejnešové a klavíristky Elišky Novotné, kteří pro tuto příležitost nastudovali skladby George Friedricha Händela, Josepha Haydna a Ludwiga van Beethovena, je možné zakoupit například on-line na webových stránkách filharmonie.

Před i během koncertu budou dodržována všechna hygienická opatření a v orientaci návštěvníkům koncertu pomohou cedule s instrukcemi, které budou umístěny ve vestibulu i ve foyer před sálem Domu kultury města Ostravy. „Velice mě těší skutečnost, že se do streamovaných živých koncertů okamžitě a bez nároků na odměny zapojila výrazná část členů Janáčkovy filharmonie. A jsem také velice rád, že díky určitému rozvolnění restrikcí můžeme na čtvrtečním koncertě alespoň části našeho publika poskytnout autentický a nenahraditelný zážitek z živého vystoupení,“ dodal ředitel JFO Jan Žemla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat