VIDEO: Narozeninový koncert Pražského Jara na Opeře PLUS

Dnes, 12. května 2020 můžete na stránkách Opery PLUS sledovat přenos narozeninového koncertu Pražského jara. V tradiční den zahájení festivalu 12. května se diváci mohou těšit na připravený on-line koncert, ze střechy Rudolfina bude pořadem provázet hudebník a režisér Ondřej Havelka.

Pražskému jaru takto popřejí mezzosopranistky Bernarda Fink a Dagmar Pecková, klavíristé Garrick Ohlsson a Miroslav Sekera, laureáti soutěže Pražského jara – trumpetista Gábor Boldoczki, hornista Radek Baborák, pozounista Lukáš Moťka a varhaník Pavel Svoboda, Pražákovo kvarteto a Epoque Quartet.

Z pochopitelných důvodů nemohou sice popřát osobně, zato každý z nich se z domova připojí k interpretaci variací na známou píseň Happy Birthday – narozeninové hudební gratulace, kterou pro tuto příležitost Pražské jaro objednalo u skladatele Petra Wajsara

„I u nás v rakouských Korutanech máme nádherné jaro, ale stýská se nám po Vašem jaru – po Pražském jaru,“uvedla v osobním pozdravu festivalovým divákům mezzosopranistka Bernarda Fink. „Pražskému jaru přeji k jeho narozeninám vše nejlepší! Je mi pochopitelně líto, že s vámi nemohu být na narozeninovém koncertě osobně. Ale už nyní mohu slíbit, že se v Praze setkáme příští rok, kdy budu mít na Pražském jaru recitál a zároveň budu členem klavírní poroty pražskojarní soutěže,“ avizuje americký klavírista Garrick Ohlsson.

Účinkují
Epoque Quartet
Pražákovo kvarteto
Garrick Ohlsson – klavír
Gábor Boldoczki – trubka
Bernarda Fink – mezzosoprán
Radek Baborák – lesní roh
Pavel Svoboda – varhany
Miroslav Sekera – klavír
Lukáš Moťka – pozoun
Dagmar Pecková – mezzosoprán

Mohlo by vás zajímat