Jihočeské divadlo uchystá premiéru muzikálu Zpívání v dešti

Jihočeské divadlo chystá na pátek premiéru klasického amerického muzikálu Zpívání v dešti. Inscenace v režii Oldřicha Kříže vzniká ve spolupráci s libereckým divadlem F. X. Šaldy, kde měl muzikál premiéru před čtyřmi lety. Tak jako v Liberci uvidí diváci v Českých Budějovicích v roli klavíristy a skladatele Cosma Browna Jana Révaie. Muzikál Zpívání v dešti měl premiéru v roce 1952. Scénář filmu vytvořili Betty Comden a Adolph Green, autory písní jsou Nacio Herb Brown a Arthur Freed. Děj se odehrává ve třicátých letech minulého století, kdy se v Hollywoodu rodil zvukový film. Divadelní verze se muzikál dočkal až 30. června 1983 v londýnském divadle Palladium. V Česku ho poprvé uvedlo Hudební divadlo Karlín v roce 2001.

Čtyři hlavní role obsadil režisér stejně jako v Liberci hostujícími Janem Křížem, Janem Révaiem, Marií Blahynkovou a Kateřinou Šildovou. Zbytek rolí už patří členům opery a baletu jihočeské scény, stejně jako třeba hudební nastudování. „Hlavní role jsou obsazeny stejně jako v Liberci, všichni jsou výborní a dají představení punc. K inscenaci byly náročné filmové dotáčky, které bychom museli celé předělávat, jsou tam velká stepařská čísla, která by znamenala celá postavit znova, nehledě k tomu, že jsou náročná, a stepaři prošli peklem tréninku,” řekl dnes novinářům režisér.

Oldřich Kříž podle dramaturga Františka Řihouta v roli režiséra hostuje v Českých Budějovicích potřetí, ale před třiceti lety coby mladý barytonista na jihočeské scéně debutoval v roli zahradníka ve Figarově svatbě. Poté zde ztvárnil řadu dalších pěveckých rolí.

Premiéra Zpívání v dešti začíná v pátek 13. února v 19:00.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]