Jihočeskou filharmonii čeká rekonstrukce za 37 milionů

Budovu Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích čeká kompletní rekonstrukce a modernizace koncertního sálu. Rada kraje dnes schválila vypsání zakázky na tento projekt. Předpokládané náklady jsou 37 milionů korun. Novinářům to řekl Radek Šíma z kanceláře hejtmanky Jihočeského kraje.
Sál Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích (zdroj JF)

Koncertní síň byla naposledy rekonstruována v roce 1981 a vlivem intenzivního využívání je ve velmi špatném stavu. Navíc podmínky pro návštěvníky již neodpovídají současným normám a představám o poskytování kvalitních kulturních služeb v 21. století,” uvedl radní Antonín Krák.

Rekonstrukce by měla začít v červenci a potrvá do února příštího roku. Mimo jiné zahrnuje i novou vzduchotechniku a klimatizaci. Úprava počítá se zrušením bočního balkonu a s úpravou čelního balkonu. “Důležitým prvkem rekonstrukce je jeviště, které dostane novou nosnou konstrukci i podlahu. V rámci projektu se rovněž počítá s rekonstrukcí slaboproudých systémů či zavedením jejich nových prvků. Konkrétně se jedná o elektrickou požární signalizaci, elektronické kontroly vstupu spolu s docházkovým systémem, kamerový systém a elektronickou zabezpečovací signalizaci,” řekl Krák.

Jihočeská filharmonie, jejímž zřizovatelem je kraj, má hlavní sídlo v českobudějovické Kněžské ulici. Její součástí je i bývalý kostel sv. Anny, v němž byla koncertní síň Otakara Jeremiáše s kapacitou 218 míst vybudována.

Pro filharmonii mělo vzniknout kongresové centrum Antonína Dvořáka – takzvaný Rejnok. Projekt však před šesti lety zastavili českobudějovičtí radní. Důvodem prý byly nejasnosti kolem investora, jehož garant projektu nepředstavil. Stavbu za dvě miliardy korun navrhl architekt Jan Kaplický, který zemřel před jedenácti lety.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat