Jihomoravský kraj dá dalších 25 milionů na koncertní sál v Brně

Jihomoravský kraj dá dalších 25 milionů korun na stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně. Schválili to dnes zastupitelé. Krajský radní pro kulturu Tomáš Soukal řekl, že 25 milionů korun dal kraj už loni, po 25 milionech hodlá dát i v příštích dvou letech. Koncertní sál města za 1,3 miliardy korun má nabídnout kapacitu až 1300 míst, jeho stavba by mohla začít příští rok. Kromě města a kraje na něj dá peníze i ministerstvo kultury.
Janáčkovo kulturní centrum, vizualizace 2018 (zdroj salprobrno.cz)

Podpora pro Janáčkovo kulturní centrum byla v balíčku několika kulturních bodů, pro které zvedlo ruku 57 zastupitelů, nikdo se nezdržel a nikdo nebyl proti. Soukal uvedl, že peníze půjdou na projekt stejně jako loni, protože se zatím nestaví. Kraj přislíbil dát na koncertní sál celkem 100 milionů korun. Podle Soukala by to mělo být po 25 milionech v období čtyř let. Loni už kraj částku dal, letošní schválil dnes a stejnou podporou by měl pokračovat v příštích dvou letech.

Kraj se podle Soukala k podpoře zavázal v memorandu, které v minulosti podepsali zástupci Brna, kraje a také ministerstva kultury. Brno by mělo dát na stavbu Janáčkova kulturního centra 600 milionů korun, stejnou částku vyčlenilo ministerstvo.

O Janáčkově kulturním centru se mluví mnoho let. Vzniknout má mezi Besední a Veselou ulicí. Zázemí v sále najde Filharmonie Brno, které chybí prostory pro koncertování. V místě už jsou podzemní garáže zhruba za čtvrt miliardy korun s téměř 200 místy, zatím ale nejsou zprovozněné a čeká se na stavbu sálu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat