Již zítra začíná Mezinárodní hudební festival Špilberk

Pocta Miloši Formanovi, Romantický karneval, Janoska Ensemble, The Klezmatics. To je pořadí zájmu o jednotlivé koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk, který začíná již zítra. „Léto přeje lehčím žánrům, koncerty vybíráme tak, abychom přilákali posluchače, kteří jinak klasickou hudbu v průběhu roku třeba příliš nevyhledávají. Přesně tento vývoj zájmu jsme tedy očekávali,“ uvedla ředitelka pořádající Filharmonie Brno Marie Kučerová.
Risto Joost (zdroj ristojoost.com)

Festival zahájí jedenadvacetiletá sopranistka Patricia Janečková výběrem árií ze známých oper a operet. Absolutní vítězku soutěže Talentmánia doprovodí Filharmonie Brno pod taktovkou estonského dirigenta Risto Joosta. Orchestr zahraje také závěrečný koncert 22. srpna, kdy spolu s ním vystoupí Janoska Ensemble. „Fenomenální čtveřice slovenských hudebníků na sebe v posledních měsících strhává pozornost posluchačů i odborníků. Klasická hudba je v jejich podání doplněna o improvizaci a prvky jazzu,“ upozornil dramaturg Vítězslav Mikeš.

Ve čtvrtek 15. srpna zahrají na velkém nádvoří hradu The Klezmatics, světová legenda klezmeru, držitelé Grammy z roku 2006. Následující středu 21. srpna pak zazní hudba z filmů Miloše Formana v podání Českého národního symfonického orchestru.

Předpověď počasí je pro první dva festivalové koncerty příznivá, podle meteorologů má být večer polojasno, bez deště. „Pro žádný koncert nemáme mokrou variantu, hraje se za každého počasí, proto jsme vždy trošku v napětí. Ale posledních několik ročníků bylo vždycky krásně, tak doufáme, že se to letos nepokazí,“ doplnila Kučerová.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání on-line i v předprodeji, připravena je také zvýhodněná festivalová abonentka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat