Jonas Kaufmann uvede s PKF — Prague Philharmonia své nové album „Wien“

Tenorista Jonas Kaufmann uvede v pondělí 14. října 2019 ve spolupráci s PKF — Prague Philharmonia a dirigentem Jochenem Riederem ve vídeňském Konzerthausu své nové album „Wien“, které vychází 11. října ve vydavatelství Sony Classical. Koncert je zároveň „předehrou“ ke společnému lednovému evropskému turné, které zahrnuje koncerty v Mnichově, Budapešti, Stuttgartu, Berlíně, Norimberku, Paříži, Hamburku, Bruselu, Düsseldorfu, Luzernu a Baden Badenu. „Turné je výsledkem úspěšné spolupráce PKF s Jonasem Kaufmannem v loňské sezoně, kdy jsme společně absolvovali koncerty v Berlíně, Mnichově, Frankfurtu a Hannoveru,“ upřesňuje ředitel PKF — Prague Philharmonia Radim Otépka.
 Jonas Kaufmann (foto Marcello Curto)

Programem vzdává Jonas Kaufamann svůj osobní hold Vídni, hlavnímu městu valčíků a operety, ke kterému má zcela výjimečný osobní vztah. „Má babička měla slabost pro lehkou múzu a milovala evergreeny Johanna Strausse, Franze Lehára nebo Roberta Stolze – výsostně kontrastní program k Wagnerovi, kterého obdivoval můj dědeček. Na statku u svých prarodičů v Tyrolsku jsem jako dítě trávil velkou část svého volna, takže rakouský televizní program mi byl záhy stejně důvěrný jako ten německý. Touto cestou jsem se brzy seznámil s osobnostmi jako Peter Alexander, Hans Moser nebo Georg Kreisler, nasál jsem onen vídeňský dialekt a zamiloval si vídeňské písně a operetu. Vždy to pro mne byla jednoduše hudba dobré nálady,“ vzpomíná Jonas Kaufmann. „Když jsem musel jako student dělat neoblíbené věci jako uklízení či luxování, stačilo si pustit Netopýra v nastudování Carlose Kleibera a hned se mi na tváři vyčaroval úsměv,“ dodává.

V programu zazní árie, duety a instrumentální čísla z Noci v Benátkách, Netopýra, Tanečnice Fanny Elssler a Vídeňské krve Johanna Strausse, Veselé vdovy Franze Lehára a známé vídeňské „šlágry“ jako Im Prater blühn wieder die Bäume, Wien, Wien, nur du allein nebo Wien wird bei Nacht erst schön. V duetech bude Jonasovi Kaufmannovi partnerkou americká sopranistka Rachel Willis-Sørensen. Záznam koncertu odvysílá 15. prosince rakouská veřejnoprávní televize ORF a 22. prosince kulturní kanál ARTE.

 

Great Voices: Jonas Kaufmann / Rachel Willis-Sørensen
pondělí 14. října 2019, Wiener Konzerthaus

PKF — Prague Philharmonia
Jonas Kaufmann, tenor
Rachel Willis-Sørensen, soprán
Jochen Rieder, dirigent

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na