Jonas Kaufmann vystoupí v Obecním domě s Českým národním symfonickým orchestrem

23. února 2024 vystoupí v Obecním domě Jonas Kaufmann, který v rámci svého turné navštíví i Prahu.
Jonas Kaufmann (foto Gregor Hohenberg)
Jonas Kaufmann (foto Gregor Hohenberg)

Do Prahy přijíždí v rámci evropského turné se svým novým albem Sound of Movies (Sony Classical), které
nahrál s Českým národním symfonickým orchestrem a svým dvorním dirigentem Jochenem Riederem.
Ti budou i protagonisté koncertu, který se koná 23. února 2024 ve Smetanově síni Obecního domu, v němž Jonas Kaufmann vzdá hold velkým skladatelům filmové hudby z více než osmdesátileté filmové historie.

„Ponořit se na pár hodin do tohoto světa a zapomenout na všechno kolem je neuvěřitelně fascinující – podobně jako v divadle nebo opeře,“ říká Jonas Kaufmann o klasické filmové hudbě. „Po mnoho let jsem hodně cestoval, často sám týdny a měsíce v cizích městech na druhém konci světa. Kromě muzeí to bylo kino, jenž uchvátilo mou představivost a dalo mi šanci pobavit se, když jsem byl sám.“

Jonas Kaufmann se zpočátku zamiloval do filmové hudby prostřednictvím předních tenorů z výmarské éry: Josepha Schmidta a Richarda Taubera, stejně jako vznešených orchestrací velkých filmových skladatelů zlatého věku, jako jsou Erich Korngold a Max Steiner, kteří čerpali z odkazu Pucciniho a Strausse. Pro Kaufmanna představuje The Sound of Movies nepopiratelný vliv opery na tuto nejpopulárnější uměleckou formu. Posláním a možná i povinností takové hvězdy je snažit se oslovovat ty, kteří by se jinak koncertům vážné hudby spíše vyhýbali – a místo toho šli třeba do kina. Ale Jonas Kaufmann je vede z kina do koncertního sálu, a to prostřednictvím nejpopulárnějších světových filmových hitů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments