Bohemia Balet: Kontrasty znovu na scénu, v dohledu další premiéra

Bohemia Balet, soubor absolventů Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, který slouží jako most mezi studiem a stálým angažmá a dává letos příležitost desítce mladých tanečníků, chystá na druhou polovinu sezony premiéru v Divadle Komedie. Na této scéně také tuto sobotu uvede Kontrasty, velký komponovaný program, který měl premiéru v listopadu.
Bohemia Balet: Kontrasty - Pozastavený okamžik zranitelnosti, chor. S. Delattre (foto Adéla Amel Veselá)
Bohemia Balet: Kontrasty – Pozastavený okamžik zranitelnosti, chor. S. Delattre (foto Adéla Amel Veselá)

První reprízu Kontrastů viděli diváci v listopadu 2023 v Jablonci nad Nisou, další v Turnově, kam soubor zamíří ve středu 21. února. V Divadle Komedie pak celý program složený ze čtyř choreografií tří zahraničních autorů uvede v sobotu 24. února v 19:00 hodin. „Věřím, že komorní scéna Divadla Komedie našemu programu jedině prospěje. V tomto prostoru se smazává hradba mezi jevištěm a hledištěm, takže choreografie postavené na autentickém projevu mladých tanečníků a na sdílení energie a emocí, mohou diváky zasáhnout bezprostředně,“ zve na reprízu umělecký ředitel Bohemia Baletu Jaroslav Slavický. Vstupenky můžete zakoupit přímo na webu divadla.

Inscenace Kontrasty měla premiéru 19. listopadu v Divadle Na Vinohradech. Bohemia Balet v ní získal na repertoár dvě choreografie Stéphena Delattreho Suspended Moment of Vulnerability (Pozastavený moment zranitelnosti)a Who Dares, Wins! (Odvážný vyhrává). V první z nich mladé tanečníky konfrontoval s náročným slovníkem na pomezí baletní moderny a neoklasiky, ve druhé ukazuje komickou rovinu. Francouzská choreografka Bérangère Andreo, která se souborem spolupracuje pravidelně, vytvořila tanečníkům přímo na tělo dílo Alfama, rozehrávající vztahy mladých lidí v různých emočních polohách. Paul Julius vykreslil obdobné téma v obecné rovině a v choreografii Fragile Beziehungen (Křehké vztahy) mladé interprety nasměroval k současnému tanci a výrazové expresivitě.

Bohemia Balet: Kontrasty - Alfama, chor. B. Andreo (foto Adéla Amel Veselá)
Bohemia Balet: Kontrasty – Alfama, chor. B. Andreo (foto Adéla Amel Veselá)

Večer, který je skutečně plný kontrastů, bude reprízován v Divadle Komedie i na plánovaných zájezdech. Na nich se ale objeví i další tituly z repertoáru souboru. Tanečníky čeká 13. března vystoupení v Milovicích, kde bude na programu humorné Mozartissimo i celovečerní suita z baletu Don Quijote, na níž se podílí vyšší ročníky konzervatoře. V sobotu 6. dubna se soubor představí v Ondřejově, kde uvede část Kontrastů, Mozartissimo a oblíbený Penzion na předměstí. Kompletní Kontrasty pak uvede 11. dubna v Poděbradech.

„Na 20. dubna chystáme druhou premiéru této sezony v Divadle Komedie. Dostanou v ní příležitost přímo členové Bohemia Baletu: Luisa Brychcínová a Vojtěch Pilbauer připravují ve vlastní choreografii a režii Malého prince, další člen souboru Jan Šimůnek vytvoří hudbu. Hostujícím tvůrcem bude Sebastiano Mazzia, sólista Jihočeského divadla, který je nejen vynikajícím tanečníkem, ale věnuje se i vlastní tvorbě,“ dodává Jaroslav Slavický. Bližší informace přineseme již brzy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments