José Carreras zazpíval v pardubické aréně

V pardubické aréně dnes večer vystoupil legendární španělský tenorista José Carreras, který publiku nabídl vánočně laděný program, složený z melodií z oper, operet i muzikálů. Podle údajů z facebookové stránky Komorní filharmonie Pardubice, která ho doprovázela, si koncert nenechaly ujít přibližně čtyři tisíce lidí.

José Carreras - Pardubice 10. 12. 2016 (zdroj FB Komorní filharmonie Pardubice)
José Carreras – Pardubice 10. 12. 2016 (zdroj FB Komorní filharmonie Pardubice)

V první polovině koncertu zazněla například píseň The Impossible Dream z muzikálu Muž z kraje La Mancha. Mexická sopranistka Rebeca Olvera zazpívala společně s Carrerasem mimo jiné duet Dúo y Jota z opery El Dúo de la Africana. Druhou část koncertu zahájily vánoční koledy a písně v podání pardubického pěveckého souboru Bonifantes a koncert na vánočně vyzdobeném pódiu vyvrcholil skladbou Tichá noc.

Řada návštěvníků koncertu, který je součástí světového koncertního turné nazvaného Život v hudbě, neskrývala na konci své nadšení. “Bylo to fantastické, přijely jsme do Pardubic až od Brna a bylo to skutečně skvělé,” nechala se slyšet skupinka žen. Carrerasův výkon nadchl i další z návštěvnic. “Lístky na koncert koupil zhruba před rokem můj manžel, který bohužel mezitím zemřel, takže ten dnešní koncert byl i vzpomínkou na něho,” svěřila se.

José Carrerase, který 5. prosince oslavil sedmdesátiny, proslavila především interpretace děl Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho. S Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim tvořil hvězdné trio Tři tenoři, které dokázalo oslovit nejen milovníky opery, ale také širší publikum. José Carreras v osmdesátých letech prodělal leukemii, poté většinou dával přednost spíše recitálům a koncertní činnosti před operními produkcemi. Jeho diskografie čítá přes 150 nahrávek.

Před pardubickým koncertem José Carreras vystoupil v České republice naposledy v roce 2014, kdy v Praze koncertoval s houslistkou Vanessou Mae.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat